Usuwanie zmarszczek

Usuwanie zmarszczek - przywrócić twarzy naturalny młody wygląd - botoks Gdańsk

Zmarszczki to naturalna kolej rzeczy. Tworzą się m.in. dlatego, że nasza twarz jest niezwykle elastyczna. Kiedy marszczymy czoło, nos, czy śmiejemy się – w skórze powstają wgłębienia. Są to tzw. zmarszczki mimiczne. Nie da się ich uniknąć, ale można je za to w bezpieczny sposób usuwać, kiedy się pojawiają. Dzisiejsza medycyna estetyczna daje duże możliwości nieinwazyjnego poprawiania wyglądu, zwłaszcza twarzy, która przez wielu z nas traktowana jest jako wizytówka. W naszej klinice urody, którą prowadzimy w Gdańsku, zaproponować możemy usuwanie zmarszczek różnymi, bezpiecznymi, nowoczesnymi i profesjonalnymi sposobami.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

GDAŃSKA KLINIKA URODY
80-862 Gdańsk,
ul. Stara Stocznia 2/2

recepcja@gdanskaklinikaurody.pl
519 779 858

Pobierz kupon o wartości 100 zł na swoją pierwszą wizytę!

Pobierz kupon

Polecany do usuwania zmarszczek pomiędzy brwiami (tzw. „lwie zmarszczki”), poprzeczne, które powstają na czole oraz te, które tworzą się wokół oczu (tzw. „kurze łapki”). Dzięki tej metodzie można w ciągu kilkunastu minut wykonać korektę zmarszczek, które powstały w wyniku kurczenia się mięśni. Toksyna botulinowa rozluźnia tylko te, które są za to odpowiedzialne – pozostałe natomiast funkcjonują bez zmian. Botulinę można też stosować profilaktycznie, aby uniknąć w przyszłości problemu coraz bardziej widocznych zmarszczek. W wyniku działania neuromodulatora twarz nie ma „zamrożonej” mimiki – zmarszczki skutecznie wygładzają się.

Usuwanie zmarszczek możliwe jest również poprzez wypełnianie ich kwasem hialuronowym. W tym przypadku nie blokuje się mięśni. Kwas hialuronowy nawilża skórę, przywraca objętość tkankom i zapobiega starzeniu się skóry. Jednocześnie pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu. Wstrzykuje się go do najgłębszych warstw skóry, a efekty widać bardzo szybko.

Alternatywą dla obu preparatów jest laserowy resurfacing twarzy. To kolejny sposób na odmłodzenie naszej skóry poprzez wykorzystanie wiązki światła lasera frakcyjnego. Niewidoczne mikrouszkodzenia, które powstają na skórze, aktywizują organizm do wytwarzania nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Usuwanie zmarszczek tą metodą dodatkowo powoduje ujędrnienie i uelastycznienie skóry. Resurfacing nie zmienia rysów i nie ogranicza mimiki, zabieg nie wyklucza z codziennej aktywności.

Usuwanie zmarszczek wykonujemy zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Istnieje też możliwość łączenia niektórych technik. Okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, a wszelkie opuchlizny czy inne efekty szybko znikają. Zapraszamy na konsultacje i zabiegi do naszej kliniki medycyny estetycznej w Gdańsku!