Usuwanie blizn i rozstępów

Usuwanie blizn – Gdańsk

Zarówno mniejsze, jak i większe blizny mogą stanowić problem zdrowotny, a gdy są zbyt widoczne – także estetyczny. Tego typu zmiany powstają na skutek uszkodzenia skóry właściwej, w wyniku którego doszło do jej naruszenia oraz uzupełnienia przez tkankę łączną włóknistą. Ze względu na przyczynę powstania można wyróżnić blizny:

  • blizny pooperacyjne, stanowiące wynik zabiegów chirurgicznych i operacji,
  • blizny poparzeniowe, charakteryzujące się długotrwałym procesem gojenia,
  • blizny potrądzikowe, których rozmiar zależy głównie od stopnia zaawansowania choroby trądzikowej,
  • blizny sportowe, będące efektem zadrapań, urazów mechanicznych,
  • blizny dziecięce, do których należy szeroka gama blizn powstałych na skutek aktywności podejmowanych przez dzieci.

W naszej klinice medycyny estetycznej w Gdańsku oferujemy skuteczne usuwanie blizn przy wykorzystaniu sprawdzonych oraz bezpiecznych dla zdrowia metod. W celu redukcji zbliznowaceń stosujemy laser frakcyjny, mikronakłucia, wypełnianie kwasem hialuronowym, a także medyczne peelingi chemiczne.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Problem blizn potrądzikowych dotyczy zarówno młodych, jak i starszych osób. W naszej klinice w Gdańsku zajmujemy się między innymi usuwaniem blizn po trądziku na skórze twarzy. Blizna na ciele powstaje najczęściej w przypadku uszkodzenia skóry, np. po operacji, oparzeniu lub po trądziku. Każdej bliźnie towarzyszy tworzenie nowych naczynek krwionośnych, a przy tym zanik włókien elastycznych oraz nieprawidłowe rozmieszczenie włókien kolagenu.

Nasze metody przynoszą wspaniałe efekty!

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

GDAŃSKA KLINIKA URODY
80-862 Gdańsk,
ul. Stara Stocznia 2/2

recepcja@gdanskaklinikaurody.pl
519 779 858

Pobierz kupon o wartości 100 zł na swoją pierwszą wizytę!

Pobierz kupon

EmergeTM

To najnowszej generacji laser frakcyjny, którego mechanizm działania został opracowany w ten sposób, aby powodować głęboką regenerację skóry. Urządzenie wykorzystuje mikrowiązki światła, które w kontrolowany sposób prowokują uszkodzenia wybranych fragmentów skóry, stymulując tym samym proces odbudowy zdrowej tkanki. Rezultatem jest jędrniejsza, gładsza oraz młodsza skóra.

DERMAPEN™

Leczenie zbliznowaceń jest także możliwe przy pomocy nowoczesnego urządzenia DERMAPEN™, którego działanie polega na nakłuwaniu wybranego obszaru skóry w sposób pulsacyjny. Powstałe w ten sposób mikrourazy pobudzają otaczającą tkankę do naturalnej regeneracji, co prowadzi do odbudowy fragmentu skóry poddawanego terapii. Dzięki zabiegowi jest uzyskiwana nowa tkanka – zdrowsza i lepsza pod względem strukturalnym. Zabiegi przy wykorzystaniu DERMAPEN™ dodatkowo stymulują komórki do produkcji kwasu hialuronowego, elastyny oraz włókien kolagenowych.

LASER FRAKCYJNY CO2

Inną metodą usuwania blizn, jaką proponuje współczesna dermatologia estetyczna, jest frakcjonowanie ablacyjne laserem CO2. Technologia wykorzystywana przez to urządzenie przyczynia się do kontrolowanego uszkodzenia naskórka (bez naruszenia zdrowych tkanek), które odbywa się na skutek podgrzania oraz odparowania. Wiązki lasera wnikają głęboko do włókien kolagenowych, stymulując ich odbudowę i regenerację. Efektem jest zagęszczenie i ujędrnienie tkanki, a także spłycenie zbliznowaceń.

Plasma IQ

Sprawdzoną i bezpieczną alternatywą dla powyższych zabiegów, jakie oferuje medycyna estetyczna, jest terapia urządzeniem wykorzystującym mikrowiązki plazmy, które nie przyczyniają się do przepływu prądu przez ciało pacjenta. Plazma jest tworzona między końcówką urządzenia a skórą, doprowadzając do sublimacji naskórka i obkurczenia skóry. Prawidłowo przeprowadzona kuracja prowadzi do widocznych zmian w obrębie naskórka, a pacjent zaraz po zabiegu może powrócić do swojej codziennej aktywności. Plasma IQ jest urządzeniem bezpiecznym także dla osób z rozrusznikami serca.