Kwas hialuronowy, wypełnienia

Kwas hialuronowy – korzystne zabiegi dla skóry

Kwas hialuronowy to związek, który wiąże wodę w skórze właściwej. Może on być bezpiecznie stosowany bez konieczności wykonywania testów skóry. W skórze ludzkiej kwas ten jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej.

W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek. Z wiekiem ilość kwasu maleje. Na jego utratę najbardziej narażone są kobiety w wieku około 25 lat. Z podobnym problemem zmagać się będą panie, które poddają się intensywnym kuracjom odchudzającym. W późniejszym czasie skóra człowieka się starzeje, traci zdolność wiązania wody i powstają zmarszczki. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Preparaty na bazie kwasu hialuronowego są stosowane do wypełnień ubytków w tkankach oraz służą do wypełnienia zmarszczek, nawilżania, rewitalizacji i ujędrniania skóry, pobudzania procesów regeneracyjnych czy poprawienia konturu twarzy. Procedury z użyciem kwasu hialuronowego stanowią wysoki odsetek wszystkich procedur znajdujących zastosowanie w medycynie estetycznej.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

GDAŃSKA KLINIKA URODY
80-862 Gdańsk,
ul. Stara Stocznia 2/2

recepcja@gdanskaklinikaurody.pl
519 779 858

Pobierz kupon o wartości 100 zł na swoją pierwszą wizytę!

Pobierz kupon

Kwas Hialuronowy do skóry można wprowadzać na różne sposoby.

Do najbardziej skutecznych należy wprowadzanie go techniką mezoterapii igłowej w formie krystalicznego, przejrzystego i plastycznego żelu. Podaje się go w miejscu powstawania zmian starczych przy pomocy cienkiej igły. Zabieg jest prawie bezbolesny, dlatego przeprowadza się go z reguły bez znieczulenia lub przy użyciu żelu znieczulającego. Trwa on 30-40 minut. Kwas Hialuronowy działa jak gąbeczka w naszej skórze wiążąc wodę, dzięki temu powstaje środowisko idealne dla prawidłowego funkcjonowania włókien kolagenowych. Skóra staje się napięta i doskonale nawilżona również w swych najgłębszych warstwach. Z uwagi na fakt, że stężenie kwasu hialuronowego z wiekiem spada zaleca się aby po przebytej serii zabiegowej wykonywać zabiegi przypominające dwa do trzech razy w roku.

Każdy pacjent przed zabiegiem może w naszej klinice skorzystać z konsultacji w trakcie której opracujemy dla Państwa indywidualny program zabiegowy .

Jak często wykonujemy zabieg?

Kwas hialuronowy jest substancją, która dość szybko ulega rozpadowi. Dlatego też, jeśli chce się utrzymać efekty, kwas hialuronowy powinien być ponownie aplikowany. Trwałość efektów jest uzależniona od indywidualnych cech pacjentów oraz szeregu czynników, jak wiek, kondycja skóry, stan zdrowia i miejsce, w które preparat został wstrzyknięty. Duży wpływ na utrzymanie rezultatów ma styl życia. Czynniki takie, jak częste opalanie się, niezdrowa dieta, nałóg nikotynowy, wpływają na skrócenie czasu obecności w skórze kwasu hialuronowego.

Ilość i gęstość kwasu hialuronowego zależy od tego, czy wypełniać się nim będzie usta, zmarszczki czy też wykorzystywany będzie do zabiegu mezoterapii.

Przeciwwskazania do zastosowania kwasu hialuronowego:

  • okres ciąży i laktacji,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • skłonność do blizn przerostowych,
  • aktywna opryszczka,
  • trądzik.

Gdańsk to miasto, w którym możesz poddać się bezpiecznym zabiegom z użyciem kwasu hialuronowego w naszej klinice urody.