Drenaż limfatyczny w Gdańsku

Drenaż limfatyczny to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Można go podzielić na dwa rodzaje: manualny i automatyczny. Masaż uciskowy może być wykonywany w obrębie twarzy, kończyn górnych, dolnych, a także brzucha. Zabieg stymuluje układ limfatyczny do pracy, przynosząc doskonałe efekty zdrowotne (redukując dolegliwości bólowe) i estetyczne (widocznie poprawiając wygląd skóry).

Jak wygląda drenaż limfatyczny w Gdańskiej Klinice Urody?

Drenaż limfatyczny to zabieg, który powinien być przeprowadzany przez doświadczony personel. Wybierając naszą klinikę medycyny estetycznej, możesz mieć pewność, że jesteś w dobrych rękach.

Drenaż limfatyczny manualny polega na ręcznym uciskaniu poszczególnych partii ciała. Masażysta delikatnie uciska skórę, przesuwając dłonie w kierunku węzłów chłonnych. Masaż ten pomaga w przepływie limfy, która jest płynem wypełnionym białkami, witaminami i minerałami. Jednocześnie jej zadaniem jest usuwanie z organizmu toksyn, wirusów i bakterii.

Automatyczny drenaż limfatyczny (endermologia) działa na podobnej zasadzie, z tą różnicą, że wykonuje się go przy pomocy specjalistycznej aparatury obsługiwanej przez specjalistę.

Zarówno masaż uciskowy manualny, jak i automatyczny u większości pacjentów nie powodują uczucia dyskomfortu. Obie formy działają odprężająco i poprawiają samopoczucie. Czas wykonywania zabiegu jest uzależniony od kilku czynników, m.in. masowanej partii ciała. Najczęściej całość trwa nie dłużej niż 30 minut.

Drenaż limfatyczny – dla kogo?

Drenaż limfatyczny to zabieg przeznaczony dla osób, które chcą poprawić przepływ limfy w organizmie, objawiający się m.in. obrzękiem i opuchlizną. Poprawnie wykonany masaż może poprawić ruchomość kończyn oraz ogólny komfort życia pacjentów zmagających się z przewlekłą niewydolnością żylną. Tę technikę masażu stosuje się także u kobiet po mastektomii czy operacji usunięcia tarczycy.

Drenaż limfatyczny to zabieg, który może także wspierać pracę układu immunologicznego. Często wykonuje się go w celach profilaktycznych u osób, które często chorują i chcą wzmocnić odporność.

Masaż uciskowy jest szczególnie popularny u osób, które wykonują pracę przez wiele godzin w takiej samej pozycji (siedzącej lub stojącej).

Drenaż limfatyczny może być stosowany pomocniczo w procesie odchudzania. Regularnie wykonywany masaż uciskowy może pomóc w redukcji cellulitu i poprawić wygląd skóry, sprawiając, że stanie się bardziej jędrna. Częstotliwość wykonywania drenażu limfatycznego jest uzależniona od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Drenaż limfatyczny – przeciwwskazania

Mimo że drenaż limfatyczny to bezpieczny i bezbolesny zabieg, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonywania. Do najczęstszych należą:

  • zapalenie naczyń i węzłów chłonnych;
  • nowotwory;
  • choroby skóry (m.in. AZS);
  • zakrzepica i nadciśnienie tętnicze;
  • niewydolność nerek.

Przed umówieniem się na masaż uciskowy należy poinformować specjalistę o wszystkich chorobach przewlekłych, operacjach i przyjmowanych lekach.

Zapisz się na drenaż limfatyczny w Gdańsku

Zapraszamy na drenaż limfatyczny w Gdańskiej Klinice Urody. Specjalizujemy się w wykonywaniu zabiegów medycyny estetycznej, które pozytywnie wpływają na wygląd, zdrowie i samopoczucie. Zachęcamy do rejestracji na wizytę telefonicznie, mailowo lub osobiście w recepcji.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

GDAŃSKA KLINIKA URODY
80-862 Gdańsk,
ul. Stara Stocznia 2/2

recepcja@gdanskaklinikaurody.pl
519 779 858

Pobierz kupon o wartości 100 zł na swoją pierwszą wizytę!

Pobierz kupon