blank
 

Dietetyk

Porady dietetyczne - jedzenie jak leczenie z Gdańską Kliniką Urody

Jestem dietetykiem z wykształcenia i z przekonania. Wiedząc, że dietetyka jest jedną z najprężniej zmieniających się dziedzin nauki nieustająco wzbogacam swoją wiedzę uczestnicząc w konferencjach, warsztatach i szkoleniach oraz czytając literaturę naukową.

W swojej pracy kieruję się całościowym, holistycznym podejściem do Pacjenta wiedząc, że zdrowie to nie tylko kwestia żywienia, leków ale szeroko pojętego stylu życia. To podejście doskonale sprawdza się w praktyce!

Gotowanie różnych potraw znam od podszewki zarówno od strony technologii gastronomicznej jak i codziennej praktyki kuchennej. Gotowanie to dla mnie rodzaj sztuki porównywalnej z malowaniem. Paleta barw, smaków i zapachów pozwala wyczarować wspaniały efekt końcowy. Zapraszam Was do wspólnej podróży.

Aleksandra Spychalska – dietetyk

blank

O dietach i gotowaniu

Jednocześnie wiem (jako alergiczka i dietetyk), że nie wszystkie potrawy i przyprawy są dla wszystkich. Diety alternatywne wegańskie, wegetariańskie czy eliminacyjne (w tym kuchnia bezglutenowa) to dobrze przeze mnie poznana część praktyki gastronomicznej. Jako dietetyk przekonałam się niejednokrotnie jaka duża moc tkwi w naszych organizmach i jak szybko nasze ciała potrafią się regenerować, gdy tylko wspomożemy je odpowiednio dobranymi produktami żywieniowymi. Szczególnie dobrze poznałam diety wspomagające układ krwionośny i serce oraz te, które wspierają nasz organizm w zwalczaniu chorób cywilizacyjnych. Obecnie dużo pracuję z pacjentami z nietolerancjami pokarmowymi – widzę jak szybko zaczynają powracać do zdrowia dzięki odpowiedniemu dobieraniu produktów odżywczych. Doświadczenie z małymi i dużymi pacjentami oraz własne eksperymenty w kuchni przekonały mnie, że jedynymi ograniczeniami w przygotowywaniu potraw są nasza wyobraźnia i… przekonania.

blank

O szkoleniach

Pasja nauczania sprawia, że bardzo lubię opracowywać szkolenia i warsztaty. Nieodmiennie cieszy mnie żywa reakcja na przekazywane treści. Lubię jak moi słuchacze śmieją się i lubię kiedy zapada kompletna cisza, gdy mówimy o rzeczach ważnych. Zawsze cieszą mnie pytania na koniec szkoleń. Mam nadzieję, że będziemy mogli wspólnie wybrać się w fascynująca podróż jaką jest poznawanie tajemnic zdrowia człowieka.

Cennik

  • Szczegółowa konsultacja na podstawie badań medycznych – 120 zł
  • Konsultacja podstawowa – 60 zł
  • Rozpisanie jadłospisu – 15 zł
blank