Rozstępy

Rozstępy

Rozstępy są to bardzo powszechne zmiany. Problem ten nie tylko dotyka kobiet, występuje także u nastolatek w okresie dojrzewania, kobiet w ciąży oraz w okresie menopauzy, ludzi otyłych, ze skłonnością do wahań wagi, ale również u mężczyzn. Rozstępy są to wrzecionowate pasma ścieńczałej, pomarszczonej skóry przebiegające równolegle. W obrazie klinicznym występują dwie fazy tworzenia rozstępów: faza zapalna – przybierają one kolor sinoczerwony, są wyniosłe i obrzękowe, faza zanikowa – kolor perłowobiały, zapadnięte, o nieregularnych brzegach. Rozstępy swoim wyglądem przypominają bliznę, wykazują również wiele jej cech w obrazie histopatologicznym. Dlatego stosowanie domowych sposobów na likwidacje rozstępów nie pomoże. Z pomocą przychodzą zabiegi dostępne w Gdańskiej Klinice Urody:

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

GDAŃSKA KLINIKA URODY
80-862 Gdańsk,
ul. Stara Stocznia 2/2

recepcja@gdanskaklinikaurody.pl
519 779 858

Laser frakcyjny CO2

Jedną ze skutecznych metod niwelowania rozstępów jest zabieg przy użyciu laser CO2. Działanie lasera frakcyjnego powoduje kontrolowane uszkodzenie naskórka poprzez jego błyskawiczne podgrzanie i odparowanie. Naruszenie skóry dochodzi wyłącznie na obszarze objętym zabiegowi, dzięki czemu nie uszkadzana jest zdrowa tkanka. Pobudzane są również komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny, dzięki którym regenerowana tkanka jest gęstsza i ujędrniona. Faktem jest, że rozstępy powstają w wyniku niewłaściwego rozciągnięcia skóry oraz zerwania uporządkowanej sieci włókien kolagenowych, działania stymulujące powstawanie nowych włókien są najlepszą metodą w walce z tym defektem skóry.

Emerge™

Laser frakcyjny nieablacyjny EmergeTM, którego działanie powoduje głęboką regenerację skóry. EmergeTM stosuje energię w postaci mikrowiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Naturalne gojenie się powoduje proces, w którym uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez nową, zdrową tkankę. Dzięki temu laser wykazuje wysoką skuteczność w walce z rozstępami.

DERMAPEN™

Urządzenie, które stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. DERMAPEN™ dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia intensywną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu. Dzięki zabiegom przy użyciu DERMAPEN™ stymulowane komórki wykazują wzmożoną produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.