Rozstępy

Rozstępy

Rozstępy są to bardzo powszechne zmiany. Problem ten nie tylko dotyka kobiet, występuje także u nastolatek w okresie dojrzewania, kobiet w ciąży oraz w okresie menopauzy, ludzi otyłych, ze skłonnością do wahań wagi, ale również u mężczyzn. Rozstępy są to wrzecionowate pasma ścieńczałej, pomarszczonej skóry przebiegające równolegle. W obrazie klinicznym występują dwie fazy tworzenia rozstępów: faza zapalna – przybierają one kolor sinoczerwony, są wyniosłe i obrzękowe, faza zanikowa – kolor perłowobiały, zapadnięte, o nieregularnych brzegach. Rozstępy swoim wyglądem przypominają bliznę, wykazują również wiele jej cech w obrazie histopatologicznym. Dlatego stosowanie domowych sposobów na likwidacje rozstępów nie pomoże. Z pomocą przychodzą zabiegi dostępne w Gdańskiej Klinice Urody:

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

GDAŃSKA KLINIKA URODY
80-862 Gdańsk,
ul. Stara Stocznia 2/2

recepcja@gdanskaklinikaurody.pl
519 779 858

Pobierz kupon o wartości 100 zł na swoją pierwszą wizytę!

Pobierz kupon

Laser frakcyjny CO2

Jedną ze skutecznych metod niwelowania rozstępów jest zabieg przy użyciu laser CO2. Działanie lasera frakcyjnego powoduje kontrolowane uszkodzenie naskórka poprzez jego błyskawiczne podgrzanie i odparowanie. Naruszenie skóry dochodzi wyłącznie na obszarze objętym zabiegowi, dzięki czemu nie uszkadzana jest zdrowa tkanka. Pobudzane są również komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny, dzięki którym regenerowana tkanka jest gęstsza i ujędrniona. Faktem jest, że rozstępy powstają w wyniku niewłaściwego rozciągnięcia skóry oraz zerwania uporządkowanej sieci włókien kolagenowych, działania stymulujące powstawanie nowych włókien są najlepszą metodą w walce z tym defektem skóry.

Emerge™

Laser frakcyjny nieablacyjny EmergeTM, którego działanie powoduje głęboką regenerację skóry. EmergeTM stosuje energię w postaci mikrowiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Naturalne gojenie się powoduje proces, w którym uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez nową, zdrową tkankę. Dzięki temu laser wykazuje wysoką skuteczność w walce z rozstępami.

DERMAPEN™

Urządzenie, które stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. DERMAPEN™ dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia intensywną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu. Dzięki zabiegom przy użyciu DERMAPEN™ stymulowane komórki wykazują wzmożoną produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.