Cellulit

Cellulit

Cellulit jest jedną z najczęściej występujących lipodystrofii, która dotyka około 85% kobiet. Objawy cellulitu pojawiają się zwykle w tych okolicach skóry, w których istnieje skłonność do nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej, takich jak pośladki, uda, boki, brzuch. W etiologii cellulitu duże znaczenie mają czynniki genetyczne, hormonalne oraz styl życia. Cellulit jest niezapalnym procesem, w przebiegu którego w tkance podskórnej zachodzą zmiany o charakterze obrzękowo-włóknisto-stwardnieniowym, powodujące powstawanie nieregularnych zagłębień na powierzchni skóry, które wyglądem przypominają skórkę pomarańczy. Obecnie istnieje szereg metod pozwalających na likwidację objawów cellulitu.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

GDAŃSKA KLINIKA URODY
80-862 Gdańsk,
ul. Stara Stocznia 2/2

recepcja@gdanskaklinikaurody.pl
519 779 858

Pobierz kupon o wartości 100 zł na swoją pierwszą wizytę!

Pobierz kupon

Endermologia LPG

Doskonałym sposobem kształtowania, wyszczuplenia sylwetki oraz redukcji cellulitu jest zabieg Endermologie LPG. Jest to bezpieczna, naturalna oraz niezwykle skuteczna metoda stosowana niemal od 30 lat. Jej działanie potwierdziło wiele badań klinicznych. Endermologie LPG działa zarówno na skórę jaki i tkankę podskórną. Zabieg spektakularnie poprawia wygląd skóry – powoduje jej zagęszczenie, wygładzenie oraz ujędrnienie. Stosowany regularnie hamuje proces starzenia. W trakcie zabiegu dochodzi do stymulacji tkanki tłuszczowej a co za tym idzie uaktywnienia jej metabolizmu i usunięcia jej miejscowych nagromadzeń, szczególnie w miejscach trudnych do usunięcia mimo stosowania diety czy ćwiczeń. Ta unikalna technologia pozawala łączyć aż trzy techniki masażu: ujędrniający, antycellulitowy oraz drenaż limfatyczny, które w manualnych zabiegach wykonywane są oddzielnie

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna jest metodą nieinwazyjnego modelowania sylwetki, która polega na wprowadzeniu substancji niszczącej komórki tłuszczowe za pomocą cienkiej igły bądź kaniuli.  W rezultacie komórki ulegają rozpuszczeniu, uwalniane tłuszcze są rozkładane w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu. Zabieg ten polega na deponowaniu w tkankę tłuszczową mieszanki fosfatydylocholiny, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej. Lipoliza to obecnie najnowocześniejsza metoda medycyny estetycznej, która pozwala na bezoperacyjną, trwałą i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej.