Blizny

Blizny

Blizny są powodem kompleksów, jest to problem zdrowotny i estetyczny, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Blizna jest zmianą skórną powstałą na skutek uszkodzenia skóry właściwej przez uraz mechaniczny, termiczny, chemiczny, w przebiegu trądziku oraz po zabiegach chirurgicznych. W miejscu ubytku skóry właściwej tworzy się tkanka łączna włóknista. Tkanka włóknista zastępuje chorą lub uszkodzoną tkankę. Blizna jest zatem naturalnym wynikiem gojenia się ran, podczas którego uszkodzona skóra jest zastępowana nową tkanką z chaotycznie rozłożonym włóknami kolagenu i ze słabym unaczynieniem. Metodę, którą stosujemy w klinice w celu redukcji blizn jest leczenie laserowe frakcyjne ablacyjne i nieablacyjne, mikronakłucia, medyczne peelingi chemiczne, wypełnienie kwasem hialuronowym.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

GDAŃSKA KLINIKA URODY
80-862 Gdańsk,
ul. Stara Stocznia 2/2

recepcja@gdanskaklinikaurody.pl
519 779 858

Pobierz kupon o wartości 100 zł na swoją pierwszą wizytę!

Pobierz kupon

Emerge™

Laser frakcyjny nieablacyjny EmergeTM, którego działanie powoduje głęboką regenerację skóry. EmergeTM stosuje energię w postaci mikrowiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Naturalne gojenie się powoduje proces, w którym uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez nową, zdrową tkankę. Dzięki temu laser wykazuje wysoką skuteczność w walce z bliznami po przebytym trądziku czy operacji.

DERMAPEN™

Urządzenie, które stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. DERMAPEN™ dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia intensywną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu. Dzięki zabiegom przy użyciu DERMAPEN™ stymulowane komórki wykazują wzmożoną produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, dzięki czemu struktura blizny poddawanej zabiegowi ulega zagęszczeniu i uelastycznieniu.

Laser frakcyjny CO2

Frakcjonowanie ablacyjne laserem CO2 powoduje kontrolowane uszkodzenie naskórka, poprzez jego błyskawiczne podgrzanie i odparowanie. Naruszenie skóry dochodzi wyłącznie na obszarze objętym zabiegowi, dzięki czemu nie uszkadzana jest zdrowa tkanka. Powierzchowna warstwa blizny łuszczy się, a organizm w naturalny sposób pobudzany jest do autoregeneracji i odbudowy. Pobudzane są również komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny, dzięki którym regenerowana tkanka jest gęstsza i ujędrniona.

Plasma IQ

Dzięki niewielkiemu łukowy elektrycznemu powstającemu pomiędzy końcówką urządzenia, a skórą Pacjenta generowane są mikrowiązki plazmy, które w kontrolowany sposób doprowadzają do sublimacji naskórka i obkurczenia skóry. Dzięki temu uzyskujemy efekt odnowy i napięcia miejscowego skóry. Zabieg wykonywany jest punktowo, więc precyzyjnie oddziałuje tylko w miejscu zetknięcia końcówki zabiegowej ze skórą, nie naruszając otaczających tkanek.