SPOSÓB NA ODNOWĘ BIOLOGICZNA, OBRZĘKI LIMFATYCZNE, BLIZNY, ZWŁÓKNIENIA…

urządzenie do endermologii

ENDERMOLOGIA MEDYCZNA

Endermologia medyczna INTEGRAL to najnowsza generacja urządzeń LPG.

Stosuje ekskluzywną technologię Enedermologie®, umożliwiającą wykonywanie w 100% naturalnych zabiegów stymulacji tkanki łącznej służących urodzie i zdrowiu.

Endermologia pomaga wymodelować sylwetkę i ujędrnić skórę. Badania dowiodły, że jest to jedna z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej, wiotkością skóry ciała i twarzy oraz obrzękami.

Endermoterapia (Endermologia)  jest formą masażu, w trakcie którego bezpośredniemu oddziaływaniu poddawana jest skóra, tkanka podskórna oraz tkanka tłuszczowa – podściółka. Aby zapewnić maksimum komfortu i bezpieczeństwa, w trakcie dokonywania zabiegu ubiera się pacjenta w specjalnie zaprojektowany kostium. Zadaniem tego kostiumu jest ochrona skóry i zapewnienie higieniczności zabiegu.
Celem zabiegu endermoterapii (endermologii) jest przywrócenie w ciele klienta poddawanego zabiegowi prawidłowego krążenia krwi, poprawa włóknistości skóry i jej sprężystości, jak również zwalczanie cellulitu. Te coraz powszechniejsze problemy i bolączki występują w organizmach głównie na skutek mało higienicznego trybu życia, niewłaściwej diety i odżywiania. Oczywistym powodem tych problemów jest również niska aktywność fizyczna oraz jej brak. Z negatywnymi efektami tych czynników pozwala skutecznie walczyć właśnie endermologia i endermoterapia

Zadaniem zabiegów Endermologii na ciało jest: WYSZCZUPLANIE, WYGŁADZANIE, UJĘDRNIANIE oraz MODELOWANIE sylwetki.

Lipomassage LPG to unikalna technika modelowania sylwetki przy pomocy stymulacji komórkowej. Opatentowane rolki LPG wyposażone w niezależne silniczki, z możliwością dostosowania prędkości obrotów oraz kierunku, z funkcją ciągłego lub sekwencyjnego zassania, delikatnie ugniatają skórę i nagromadzony pod nią zapas tłuszczu, stymulując proces lipolizy (uwalniania tłuszczu).

Ponieważ skóra ma skłonności do wiotczenia (w wyniku starzenia się, ciąży, szybkiej utraty wagi itd.), zabieg Lipomassage stymulujący produkcję elastyny i kolagenu jest również skuteczny w ujędrnianiu skóry i modelowaniu sylwetki.

Najbardziej spektakularne efekty osiągną osoby, które zdecydują się na endermologię w celu likwidacji cellulitu i wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki. Dzięki pobudzeniu metabolizmu, organizm szybciej eliminuje toksyny i tłuszcz z organizmu. Endermologia to zabieg, który stymuluje do odnowy biologicznej skóry, dlatego jest polecany także osobom, które pragną poprawić kontury twarzy i poprawić elastyczność jej skóry. Endermologia jest wykorzystywana także w leczeniu bólów mięśniowych, bólów kręgosłupa czy dolegliwości reumatycznych.

 Zabiegi dla sportowców:

– rozgrzewka

– regeneracja mięśni po wysiłku

– zabiegi na uszkodzone ścięgna i więzadła

Zabiegi prozdrowotne:

– na zwłóknienia

– na obrzęki limfatyczne

– na blizny zapalne i pozapalne

– po poparzeniach

– po operacjach liposukcji i mastektomii

Endermologia medyczna zapewnia bezbolesne działanie na skórę, również w trudno dostępnych miejscach. Umożliwia szybsze usunięcia zrostów, blizn i obrzęków. Znacznie usprawnia krążenie i wzmaga wymianę międzykomórkową. Używane są specjalne głowice, które masują w specjalistyczny sposób ugniatając i pompując.

Skóra stanowi zewnętrzną powłokę ciała pomiędzy organizmem, a światem zewnętrznym. Dzięki endermologii medycznej możliwe jest opracowanie skóry poparzonej, gdzie granica skórna jest silnie naruszona i zmieniona. Techniki zabiegowe LPG oddziaływają przeciwwłokniakowo i przeciwobrzękowo. Dają możliwość leczenia skutków po operacji liposukcji czy mastektomii przywracając czucie i usprawniając zakres ruchu w stawach.

Ponadto endermologia medyczna ma zastosowanie wśród sportowców. Sprawdza się zarówno przed i po wysiłku fizycznym. Doskonale wspomaga odnowę biologiczną i regenerację mięśni.  Specjalistyczne techniki wykorzystywane w zabiegu mobilizują tkanki poprawiając ich sprawnośc funkcjonalną. Redukują sztywność wokół stawów, skutecznie zwiększają zakres ruchów i ułatwiają rehabilitacje pourazową.