REHABILITACJA, REGENERACJA – ENDERMOLOGIA MEDYCZNA

urządzenie do endermologii

Masaż podciśnieniowy jest naukową metodą stymulacji komórek opracowaną przez firmę LPG, której skuteczność jest potwierdzona przez ponad 105 badań naukowych. Wywołuje ona reaktywację komórek głębokich warstw skóry, poprzez jej mechaniczną stymulację (mechanotransdukcję), proces ten jest bezbolesny i nieinwazyjny. Wykonywany jest z dużą siłą nacisku, który oddziałuje na skórną powłokę i tkankę łączną. Ma to działanie przede wszystkim: odchudzające, odmładzające, oczyszczające, detoksykujące i terapeutyczne. Pacjentka zakłada specjalny kostium przylegający do ciała, przez co głowica nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Rolki zasysają fałd skóry, który przybiera kształt fali. Doprowadza to do opracowania skóry zarówno od wewnątrz i na zewnątrz również w jej głębokich partiach.

Techniki zabiegowe LPG mają działanie przeciwłókniakowe i przeciwobrzękowe. Jest to precyzyjny sposób na drenaż płynów. W porównaniu do ręcznego drenażu, wyniki uzyskane dzięki zastosowaniu tej metody są lepsze i szybsze. LPG zapobiega zwłóknieniu, przyspiesza krążenie żylne i mobilizuje tkankę, zapewniając natychmiastową i trwałą ulgę.

Dzięki masażowi próżniowemu możliwe jest opracowanie skóry poparzonej, gdzie granica skórna jest silnie naruszona i zmieniona. Stanowi to współczesny standard pielęgnacji przed i pooperacyjnej. Przed operacją ulepsza trofizm, spoistość tkanek, oraz poprawia stan zwłóknień i krążenie, co przyspiesza gojenie się tkanek poprawiając efekt końcowy operacji. Masaż próżniowy ma ogromne zastosowanie u kobiet po mastektomii. Rehabilitacja pozabiegowa odgrywa istotną rolę w  komforcie życia Pacjentki po amputacji piersi.

Urządzenie Integral LPG pomaga na szybsze leczenie blizn, i usprawnia proces rehabilitacji po zabiegu,  drenując obszar obrzęku limfatycznego. Rozpoczyna się pracę nad zaognioną blizną, aby ułatwić gojenie i zmiękczyć tkankę, prowokując też do produkcji kolagenu. Łagodzenie bólu odgrywa po zabiegu także ogromną rolę. Fizjoterapia stymuluje tworzenie przestrzeni pomiędzy skórą, powięzią i głębszymi tkankami.

Ponad to endermologia medyczna ma zastosowanie wśród sportowców. Sprawdza się zarówno przed i po wysiłku fizycznym. Doskonale wspomaga odnowę biologiczną i regenerację mięśni. Specjalistyczne techniki wykorzystywane w zabiegu mobilizują tkanki poprawiając ich sprawność funkcjonalną. Redukują sztywność wokół stawów, skutecznie zwiększają zakres ruchów i ułatwiają rehabilitacje pourazową. Idealnie sprawdzają się jako uzupełnienie codziennych treningów.