PRZYWRÓĆ SKÓRZE JĘDRNOŚĆ

 

Kwas L- polimlekowy to oryginalny stymulator produkcji kolagenu.

Dlaczego kolagen jest tak ważny dla skóry, gdy się starzejemy?

Kolagen to białko o włóknistej budowie znajdujące się w głębokich warstwach skóry właściwej, nadaje jej strukturę i wspiera działanie elastyny oraz kwasu hialuronowego (HA). Pomaga utrzymać kształt skóry, a jednocześnie zapewnia jej gładkość i nawilżenie. Prawidłowy poziom produkcji kolagenu pozwala zachować bardziej młodzieńczy wygląd cery.

W organizmie młodej i zdrowej osoby kolagen jest automatycznie wytwarzany i podlega ciągłej wymianie, która regeneruje na bieżąco uszkodzone tkanki. Z wiekiem jednak organizm traci zdolność do odtwarzania włókien kolagenowych. Oznacza to, że więcej komórek kolagenu naturalnie obumiera, niż jest przez organizm produkowanych. Badania udowodniły, że zaczyna się to dziać już w okolicach 26 roku życia. Ten negatywny proces potęgują czynniki, na które narażona jest większość z nas, takie jak stres, choroby, intensywny wysiłek fizyczny, a nawet warunki atmosferyczne.

Utrata kolagenu spowodowana wiekiem osłabia wewnętrzną strukturę skóry, zmniejszając jej zdolność do zachowania elastyczności i nawilżenia. Takie osłabienie wewnętrznej struktury
może prowadzić do pojawienia się linii, zmarszczek oraz bruzd, jak również do utraty elastyczności i wsparcia.

KWAS POLIMLEKOWY

Kwas polimlekowy to cząsteczka syntetyczna, otrzymywana z kwasu mlekowego, który jest substancją naturalnie występującą w organizmie. Dzięki temu, preparat na bazie kwasu polimlekowego  nie wymaga przeprowadzania testu alergicznego przed zabiegiem, jest dobrze tolerowany przez organizm i nie powoduje skutków ubocznych. Po wstrzyknięciu preparatu pod skórę, kwas ulega stopniowej degradacji do dwutlenku węgla i wody. Rozkład ten następuje w przeciągu długiego okresu – do 9 miesięcy. W tym czasie sama cząsteczka kwasu stanowi bardzo silny bodziec dla fibroblastów, które w zetknięciu się z kwasem polimlekowym intensywnie wytwarzają nowy kolagen.

Stymulator:

 Jest to oryginalny stymulator produkcji kolagenu. Przywraca skórze podparcie strukturalne utracone w wyniku procesu starzenia się, w celu zmniejszenia wiotkości skóry. Regeneruje skórę, przywracając jej objętość, a co najważniejsze- efekty utrzymują się do 25 miesięcy od ostatniego zabiegu.

Zaleca się wykonanie 3 zabiegów w odstępie 6-8 tygodni.

EFEKTY, KTÓRE MÓWIĄ SAME ZA SIEBIE

Biostymulator Ellanse - przed i po zabiegu

 

Gdańska Klinika Urody zaprasza Pacjentów do Doktor Magdy Cadko oraz Doktor Izabeli Kobylińskiej.

www.gdanskaklinikaurody.pl

recepcja@gdanskaklinikaurody.pl

tel. 519 779 858