NOWA MEZOTERAPIA – LEPSZE I DŁUŻSZE DZIAŁANIE

Na rynku jest bardzo wiele różnego rodzaju preparatów do mezoterapii. Część z nich to połączenie kwasu hialuronowego z substancjami bioaktywnymi.
Zabiegi mezoterapii na ogół wpływają korzystnie na elastyczność, nawilżenie, wygląd skóry. Preparatów jest bardzo wiele. Od popularnych tzw. koktajli witaminowych, po często stosowane przez lekarzy produkty na bazie kwasu hialuronowego, połączone np. z substancjami mającymi pobudzać skórę do regeneracji.

Ciekawym rozwiązaniem, mającym silne działanie poprawiające jakość skóry są preparaty łączące kwas hialuronowy i peptydy biomimetyczne.

Dzięki tym mocniejszym preparatom osiąga się lepsze i trwalsze efekty estetyczne.
W przypadku preparatów, zawierających peptydy biomimetyczne należy podkreślić efektywność ich działania, przy dużym bezpieczeństwie.

Przykładowo jeden z nich dzięki specjalnej formule sprawia, że kwas hialuronowy utrzymuje się dłużej w skórze. Przyczyniają się do tego właściwości określonych peptydów do hamowania działania hialuronidazy, która rozkłada podawany materiał. Pozwala to z jednej strony na uzyskiwanie znakomitych i stosunkowo trwałych efektów estetycznych, jednak z drugiej strony wymaga od lekarza sporej wprawy i ostrożności.

Poprzez dobieranie preparatów na bazie kwasu hialuronowego z różnym składem peptydowym można osiągać różnego rodzaju efekty. Działanie peptydów biomimetycznych może być wielorakie. Są preparaty, które wpływają na koloryt skóry, powodują efekt jej rozświetlenia, wpływając na melanogenezę. Są peptydy, które działają odbudowująco i regeneracyjnie, są też takie, które stymulują powstawanie kolagenu w skórze. Wszystko zależy od odpowiedniego zakwalifikowania pacjenta i jego oczekiwań.