Nici liftingujące i haczykowe PDO

Dla kogo nici liftingujące?

Jeśli Twoja skóra jest zwiotczała na twarzy, szyi, dekolcie, masz poziome zmarszczki na czole, opadające powieki, kurze łapki, przepuklinę dolnej powieki, marionetki, podwójny podbródek, a także do korekty kształtu nosa, czy podnoszenia kącików ust, czy nosa.

Odmłodzenie i rewitalizacja

Zabieg z użyciem nici NewU jest jednym z najmniej bolesnych i mało inwazyjnych zabiegów. Co ważne nie wymaga okresu rekonwalescencji. Pierwsze efekty zastosowania nici PDO NewU są widoczne natychmiast po wykonaniu zabiegu. Dzięki niciom liftingującym poprawie ulega kontur twarzy, a efekty porównywalne są z tymi osiąganymi dzięki zabiegom chirurgii plastycznej.

Po zastosowaniu nici PDO zmarszczki się wygładzają i nie tylko, ponieważ dzięki silnemu działaniu pobudzającemu skórę do regeneracji wzrasta objętość włókien kolagenowych wypełniających bruzdy i głębokie zmarszczki, co sprawia, że zostają one spłycone, a skóra wygląda promiennie i świeżo.

Bezpieczeństwo nici liftingujących

Nici PDO NewU są wykonane z polidioksanonu (PDO) – substancji wykazującej pełną zgodność tkankową i całkowicie absorbowanej przez skórę. Użyte do produkcji nici włókno, stosowane dotychczas w kardiochirurgii, minimalizuje ryzyko alergii i powikłań, dlatego też jest, chętnie stosowane w zabiegach medycyny estetycznej.
W ciągu kolejnych tygodni po wykonaniu zabiegu rozpoczyna się proces regeneracji skóry i stopniowej rewitalizacji, zostaje pobudzona synteza włókien kolagenowych, a ich ilość wyraźnie się zwiększa. W ciągu dwóch miesięcy po zabiegu następuje wyraźne ujędrnienie i zwiększenie gęstości skóry, staje się wyraźnie młodsza, bardziej jędrna i zwarta. Poprawie ulega także koloryt. Efekt rewitalizacji utrzymuje się przez wiele miesięcy i jest widoczny także po całkowitym rozpuszczeniu nici.

Lifting twarzy i wolumetria za pomocą nici haczykowych

Rewolucyjnym rozwiązaniem służącym do implementacji nici haczykowych NewU PDO jest kaniula łódeczkowata. Kaniula łódeczkowata dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu konstrukcji kaniuli oraz zaokrąglonej końcówce znacząco minimalizuje traumatyczność zabiegu w porównaniu do kaniul powszechnie do tej pory stosowanych. Największą zaletą tego produktu jest to, że nić jest w całości ukryta w kaniuli. Umożliwia to swobodne manewrowanie kaniulą w tkankach oraz bezproblemowe jej wysunięcie i ponowne wprowadzenie w przypadku wcześniejszej niewłaściwej implementacji. Sekwencja haczyków wokół nici wynosi 360° i zapewnia mocne zakotwiczenie nici w tkankach oraz trwałe podtrzymywanie tkanek w określonym położeniu. Dochodzi do nadbudowania nowych włókien w trwałą strukturę, która zapobiega nawrotowi do stanu sprzed zabiegu, nawet po całkowitej degradacji nici w skórze.
Nić liftingująca NewU PDO 18G, dzięki zastosowaniu łódeczkowatej kaniuli oraz nici USP 2 nie ma sobie równych wśród nici przeznaczonych do liftingu i wolumetrii. Analogicznym produktem do kaniuli 18G jest kaniula 19G. Sprawdza się ona doskonale w partiach, gdzie tkanka podskórna jest cieńsza, a skóra delikatniejsza.
Wskazania: nić dedykowana do wykonywania zabiegów typu: lifting, wolumetria oraz konturowania twarzy i ciała.

Nić do uniesienia łuku brwiowego

Natychmiastowy efekt jest uzyskiwany dzięki mechanicznemu podciągnięciu. Grubość nici, a także haczyki 4D ułożone przeciwstawnie w czterech płaszczyznach i dodatkowo okręcone 360° wokół nici blokują powstawanie zmarszczek poprzecznych czoła. Część nici wysunięta z kaniuli jest gładka, co ułatwia jej implementację, natomiast część haczykowa nici osadzona jest w kaniuli.
Wskazania: nić przeznaczona jest do unoszenia łuku brwiowego oraz liftingu czoła.

Nić do podnoszenia kącików ust i oczu

Sprawdza się idealnie na małych partiach twarzy. Haczyki podporowe jednokierunkowe okręcone są 360° wokół nici. Zabieg implementacji nici 23G można wykonać w sposób szybki, bez zaciągania nici.
Wskazania: nić liftingująca kąciki ust/oczu.

Nić do korekty kształtu nosa

Innowacyjna – a zarazem mało inwazyjna metoda korekty kształtu nosa, bez użycia skalpela. Nić wprowadzana jest za pomocą kaniuli minimalizującej ryzyko uszkodzenia naczyń krwionośnych oraz traumatyzacji tkanki. Nić wyposażona została w system jednokierunkowych haczyków, a dzięki USP 2 daje trwały efekt liftingu, oraz wysmuklenia czubka nosa.
Wskazania: korekta kształtu nosa.

Jakie miejsce zastosowania?

#poziome i pionowe zmarszczki na czole

#lifting brwi

#lwia zmarszczka

#lifting policzków

#bruzdy nosowo wargowe

#zmarszczki palacza

#marionetki

#opadające policzki, chomiki

#V-lifting

#zmarszczki na szyi i dekolcie

Jakich możemy spodziewać się rezultatów?

#odmłodzenie i rewitalizacja skóry

#wygładzenie zmarszczek

#zwężenie porów

#napięcie i rozświetlenie skóry

#lifting wiotkiej, opadającej skóry

Zapraszamy na bezpłatną konsultację do Gdańskiej Kliniki Urody.