Nici liftingujące i haczykowe PDO

Dla kogo nici liftingujące?

Jeśli Twoja skóra jest zwiotczała na twarzy, szyi, dekolcie, masz poziome zmarszczki na czole, opadające powieki, kurze łapki, przepuklinę dolnej powieki, marionetki, podwójny podbródek, a także do korekty kształtu nosa, czy podnoszenia kącików ust, czy nosa.

Odmłodzenie i rewitalizacja

Zabieg z użyciem nici NewU jest jednym z najmniej bolesnych i mało inwazyjnych zabiegów. Co ważne nie wymaga okresu rekonwalescencji. Pierwsze efekty zastosowania nici PDO są widoczne natychmiast po wykonaniu zabiegu. Dzięki niciom liftingującym poprawie ulega kontur twarzy, a efekty porównywalne są z tymi osiąganymi dzięki zabiegom chirurgii plastycznej.

Po zastosowaniu nici PDO zmarszczki się wygładzają i nie tylko, ponieważ dzięki silnemu działaniu pobudzającemu skórę do regeneracji wzrasta objętość włókien kolagenowych wypełniających bruzdy i głębokie zmarszczki, co sprawia, że zostają one spłycone, a skóra wygląda promiennie i świeżo.

Bezpieczeństwo nici liftingujących

Nici PDO są wykonane z polidioksanonu (PDO) – substancji wykazującej pełną zgodność tkankową i całkowicie absorbowanej przez skórę. Użyte do produkcji nici włókno, stosowane dotychczas w kardiochirurgii, minimalizuje ryzyko alergii i powikłań, dlatego też jest, chętnie stosowane w zabiegach medycyny estetycznej.
W ciągu kolejnych tygodni po wykonaniu zabiegu rozpoczyna się proces regeneracji skóry i stopniowej rewitalizacji, zostaje pobudzona synteza włókien kolagenowych, a ich ilość wyraźnie się zwiększa. W ciągu dwóch miesięcy po zabiegu następuje wyraźne ujędrnienie i zwiększenie gęstości skóry, staje się wyraźnie młodsza, bardziej jędrna i zwarta. Poprawie ulega także koloryt. Efekt rewitalizacji utrzymuje się przez wiele miesięcy i jest widoczny także po całkowitym rozpuszczeniu nici.

Lifting twarzy i wolumetria za pomocą nici haczykowych

Rewolucyjnym rozwiązaniem służącym do implementacji nici haczykowych  PDO jest kaniula łódeczkowata. Kaniula łódeczkowata dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu konstrukcji kaniuli oraz zaokrąglonej końcówce znacząco minimalizuje traumatyczność zabiegu w porównaniu do kaniul powszechnie do tej pory stosowanych. Największą zaletą tego produktu jest to, że nić jest w całości ukryta w kaniuli. Umożliwia to swobodne manewrowanie kaniulą w tkankach oraz bezproblemowe jej wysunięcie i ponowne wprowadzenie w przypadku wcześniejszej niewłaściwej implementacji. Sekwencja haczyków wokół nici wynosi 360° i zapewnia mocne zakotwiczenie nici w tkankach oraz trwałe podtrzymywanie tkanek w określonym położeniu. Dochodzi do nadbudowania nowych włókien w trwałą strukturę, która zapobiega nawrotowi do stanu sprzed zabiegu, nawet po całkowitej degradacji nici w skórze.
Nić liftingująca PDO 18G, dzięki zastosowaniu łódeczkowatej kaniuli oraz nici USP 2 nie ma sobie równych wśród nici przeznaczonych do liftingu i wolumetrii. Analogicznym produktem do kaniuli 18G jest kaniula 19G. Sprawdza się ona doskonale w partiach, gdzie tkanka podskórna jest cieńsza, a skóra delikatniejsza.
Wskazania: nić dedykowana do wykonywania zabiegów typu: lifting, wolumetria oraz konturowania twarzy i ciała.

Nić do uniesienia łuku brwiowego

Natychmiastowy efekt jest uzyskiwany dzięki mechanicznemu podciągnięciu. Grubość nici, a także haczyki 4D ułożone przeciwstawnie w czterech płaszczyznach i dodatkowo okręcone 360° wokół nici blokują powstawanie zmarszczek poprzecznych czoła. Część nici wysunięta z kaniuli jest gładka, co ułatwia jej implementację, natomiast część haczykowa nici osadzona jest w kaniuli.
Wskazania: nić przeznaczona jest do unoszenia łuku brwiowego oraz liftingu czoła.

Nić do podnoszenia kącików ust i oczu

Sprawdza się idealnie na małych partiach twarzy. Haczyki podporowe jednokierunkowe okręcone są 360° wokół nici. Zabieg implementacji nici 23G można wykonać w sposób szybki, bez zaciągania nici.
Wskazania: nić liftingująca kąciki ust/oczu.

Nić do korekty kształtu nosa

Innowacyjna – a zarazem mało inwazyjna metoda korekty kształtu nosa, bez użycia skalpela. Nić wprowadzana jest za pomocą kaniuli minimalizującej ryzyko uszkodzenia naczyń krwionośnych oraz traumatyzacji tkanki. Nić wyposażona została w system jednokierunkowych haczyków, a dzięki USP 2 daje trwały efekt liftingu, oraz wysmuklenia czubka nosa.
Wskazania: korekta kształtu nosa.

Jakie miejsce zastosowania?

#poziome i pionowe zmarszczki na czole

#lifting brwi

#lwia zmarszczka

#lifting policzków

#bruzdy nosowo wargowe

#zmarszczki palacza

#marionetki

#opadające policzki, chomiki

#V-lifting

#zmarszczki na szyi i dekolcie

Jakich możemy spodziewać się rezultatów?

#odmłodzenie i rewitalizacja skóry

#wygładzenie zmarszczek

#zwężenie porów

#napięcie i rozświetlenie skóry

#lifting wiotkiej, opadającej skóry

Zapraszamy na bezpłatną konsultację do Gdańskiej Kliniki Urody.