NATURALNY TKANKOWY WYPEŁNIACZ – LATA DOŚWIADCZEŃ, DOSKONAŁE EFEKTY

SILNIEJSZY WYMIAR STYMULACJI 

Światowa medycyna estetyczna odchodzi już od tradycyjnego wypełniania, a zmierza w kierunku naturalnych metod stymulacji.

Zabieg z użyciem hydroksyapatytu wapnia przynosi od razu efekty o działaniu wypełniającym, uruchamiając dodatkowo długotrwały proces biorewitalizacji, wykorzystując własne siły organizmu.

Zabieg wyróżnia się długim czasem utrzymywani efektu, sięgającym 18 miesięcy i więcej.

Co to jest Hydroksyapatyt wapnia?

Hydroksyapatyt wapnia to to materiał biologiczny stosowany od ponad 20 lat w chirurgii ortopedycznej, neurochirurgii, stomatologii, otolaryngologii i okulistyce. Jest minerałem, który występuje w naszych kościach i zębach. Ma kluczowe znaczenie, gdyż stanowi ich rusztowanie.

Hydroksyapatyt wapnia w medycynie estetycznej to wypełniacz, dla którego bazą jest wapń. Idealnie sprawdza się przy wypełnianiu zmarszczek, w celu poprawy konturu twarzy, czy przywracania objętości starzejącej się skóry na dłoniach. Jest to preparat o żelowej konsystencji, w którym hydroksyapatyt ma formę mikrokuleczek. Cząstki substancji po zaaplikowaniu doskórnym stymulują rozwój naturalnych włókien kolagenowych, co przedłuża trwałość efektów.

Wskazania do zabiegu

Jeżeli widzisz potrzebę spłycenia zmarszczek, wymodelowania owalu twarzy, uniesienia brwi, czy korekty nosa i chcesz uzyskać efekt naturalnego liftingu, to po konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej, możesz liczyć na uzyskanie pożądanych efektów.

 

Zastosowanie zabiegu z hydroksyapatytem wapnia:

– redukcja zmarszczek,

– wygładzanie zmarszczek marionetkowych – biegnących od kącików ust do podbródka,

– modelowanie policzków, wolumetria twarzy,

– wypełnianie okolic kości jarzmowej oraz okolic żuchwy,

– wypełnianie okolic jarzmowych,

– przywracanie objętości policzków, podbródka,

– przywracanie jędrności skóry brzucha,

– poprawa jędrności skóry ramion.

Preparat ten stosujemy przede wszystkim do korekcji policzków, fałdów nosowo – wargowych, krawędzi żuchwy, fałdy podbródkowej oraz bruzdy bródkowej oraz innych ubytków tkankowych. Uzyskujemy też bardzo dobre efekty przy odmłodzeniu grzbietów rąk.

Efekty?

Hydroksyapatyt wapnia jest bardzo dobrą alternatywa dla kwasu hialuronowego, który z reguły ma za zadanie tylko wypełnianie zmarszczek.

Preparat ten jest doskonałym wyborem dla osób szukających bezpiecznego, bezinwazyjnego i skutecznego zabiegu z zakresu zabiegów usuwania zmarszczek.

Efekty zabiegu utrzymują się nawet do 18 miesięcy i wystarczy tylko jeden zabieg.

Zabiegi te likwidują bruzdy i zmarszczki, modelują owal twarzy, przywracają objętość skóry, która z biegiem lat traci swoją sprężystość i jędrność.

Hydroksyapatyt wapnia bezpośrednio po zabiegu daje wypełnienie, a po 4-6 tygodniach zaczyna działać jako stymulator. Poprawia się jakość oraz napięcie skóry. Podajemy go głęboko i daje dobre efekty przy  poprawie owalu twarzy.

Produkt ten posiada podwójne działanie, co oznacza, że bezpośrednio wygładza zmarszczki, przy jednoczesnej stymulacji produkcji kolagenu.

Skóra staje się grubsza i bardziej elastyczna.

Bezpieczeństwo hydroksyapatytu wapnia

Hydroksyapatyt wapnia ma bardzo wysoki stopień bezpieczeństwa ponieważ otrzymał w 2006 roku rejestrację FDA ( Amerykańskie Stowarzyszenia ds. żywności i leków).

Pacjentki decydujące się na ten zabieg nie mają potrzeby wykonywania testów antyalergicznych ponieważ preparat ten nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego.

Hydroksyapatyt wapnia jest w 100% biokompatybilny, co oznacza , że wchłania się w sposób naturalny.

Hydroksyapatyt wapnia w skrócie

Cena  od 2000 zł.

Czas zabiegu        30-90 min

Znieczulenie         TAK

Zdolność do pracy TAK

Sugerowana seria  1 zabieg

Czas utrzymywania efektów    12-18 mc.

Hydroksyapatyt wapnia – efekty zabiegu

Zabieg hydroksyapatytem wapnia doceniany jest za jego naturalne pochodzenie jak również za natychmiastowy efekt wypełnienia. Po wstrzyknięciu preparatu, w miejscu poddawanym terapii, cząsteczki hydroksyapatytu tworzą rusztowanie, które stymulują wzrost naturalnych włókien kolagenowych. Dlatego tak często, w kosmetyce i medycynie estetycznej stosowany jest jako wypełniacz ubytków skórnych. Skóra pod jego wpływem staje się grubsza i znacząco elastyczniejsza, co wyraźnie odmładza jej wygląd.

Jak wygląda zabieg przy użyciu hydroksyapatytu wapnia?

Zabieg poprzedzamy jest konsultacją z lekarzem i badaniem predyspozycji pacjenta do wykorzystania hydroksyapatytu wapnia. Kolejnym etapem jest zastosowanie znieczulenia miejscowego w kremie. Zabieg jest bezbolesny dzięki dodatkowemu składnikowi znieczulającemu, który zawarty jest w strzykawce preparatu. Najważniejszą częścią zabiegu jest zaaplikowanie preparatu przy użyciu odpowiednio dobranej, sterylnej mikroigły czy mikrokaniuli. Iniekcje wykonuje się w bezpośrednio miejscach gdzie uzupełniamy ubytek tkankowy.

Czas utrzymywania się efektów po zabiegu

Czas utrzymywania się efektów zależy od rodzaju skóry pacjenta, jego stylu życia czy nawet gospodarki metabolicznej. Najczęściej skuteczność terapii utrzymuje się u pacjentów przez około 18 miesięcy. W niektórych przypadkach, nawet dłużej.

Czas zabiegu

Zabieg trwa od 30 do 90 minut. Uzależniony jest od tego, który obszar korygujemy

Okres rekonwalescencji po zabiegu odbudowy włókien kolagenowych

Po zastosowaniu hydroksyapatytu, zdecydowana większość pacjentów nie wymaga rekonwalescencji.  Doświadczenie jednak pokazuje, że niekiedy mogą wystąpić miejscowe obrzęki, lekkie zasinienia czy ból przez 24 godziny od momentu zabiegu. Po zabiegu nie trzeba stosować żadnych środków ostrożności, czy dodatkowych kuracji.

Rezerwacja wizyt do lekarzy

Zapraszamy do rezerwacji wizyt w Gdańskiej Klinice Urody. Gdańsk ul. Stara Stocznia 2/2. Tel. 519 779 858. Email: rezcepcja@gdanskaklinikaurody.pl.