NATURALNIE… KOMÓRKI MACIERZYSTE

KOMÓRKI MACIERZYSTE Z TŁUSZCZU ORAZ OSOCZA BOGATOPŁYTKOWEGO

Ludzki organizm ma niesamowite zdolności do samoregeneracji oraz leczenia różnego rodzaju schorzeń. Takimi są właśnie komórki macierzyste pobrane z tłuszczu oraz osocza bogatopłytkowego. Nie dość, że często są to najskuteczniejsze metody leczenia, to do tego są też najbezpieczniejsze. Jeśli bowiem biorca jest tą samą osobą co dawca, nie ma ryzyka, że dojdzie do odrzucenia podanego materiału czy wystąpienia innego rodzaju niepożądanych skutków. Jest to szczególnie istotne w przypadku terapii osób mających skłonność do alergii.

Komórki macierzyste to  komórki pierwotne, co oznacza, że mogą zastąpić niemal dowolną tkankę organizmu. Tym samym chora tkanka zmieniana jest na “nową”, zdrową. Ich wartość jest więc nieoceniona, ponieważ pozwalają leczyć wiele schorzeń u źródła, a nie tylko łagodzić objawy.

Czym jest osocze bogatopłytkowe i jak może Ci pomóc?

Naturalnym materiałem, który wywołał rewolucję w medycynie regeneracyjnej, jest osocze bogatopłytkowe. Zawiera ono w sobie dużą ilość płytek krwi, które mogą wspierać:

  • procesy gojenia się ran,
  • korekcję blizn lub rozstępów,
  • wzmacnianie cebulek włosów i tym samym zmniejszanie ich wypadania oraz ograniczenie nadmiernego łysienia,
  • regenerację skóry oraz jej odmłodzenie.

Czynniki wzrostu, które w dużych ilościach posiada w sobie osocze bogatopłytkowe, stymulują m.in. produkcję nowego kolagenu, czyli białka najważniejszego dla jędrności, gładkości i zdrowia skóry, powstawanie nowych naczyń krwionośnych oraz nowych komórek naskórka.

Osocze bogatopłytkowe uzyskuje się z krwi pacjenta, którą po pobraniu poddaje się odpowiedniej obróbce. W wyspecjalizowanej wirówce oddzielane są leukocyty od erytrocytów, a wszystko po to, by pacjentowi podać osocze. Dzieje się to w formie ostrzykiwania leczonego miejsca – ewentualny dyskomfort łagodzi się poprzez stosowanie znieczulających maści. Zabieg ten jest naprawdę bezpieczny i wampirzy lifting z ludzkiej krwi daje efekty.

Osocze bogatopłytkowe w ortopedii

Co ciekawe, chociaż osocze bogatopłytkowe znane jest przede wszystkim z zabiegów medycyny estetycznej, to ono także może być wykorzystywane w trakcie leczenie np. urazów ścięgien, więzadeł czy stawów. Pomaga też w stanach zapalnych kości oraz regeneracji po różnego rodzaju złamaniach.

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE w harmonii z własnym ciałem, biozgodne z naszym organizmem, po odpowiednim przetworzeniu stanowi swoisty stymulator o unikatowym potencjale regeneracyjnym. Silnie stymuluje komórki macierzyste, dając długotrwałe efekty. Fibryna bogatopłytkowa wyróżnia się najwyższą koncentracją wysokoregenerujących struktur. Po niej efekty są jeszcze bardziej spektakularne. Terapia osoczem nie tylko wypełnia, ale także regeneruje skórę, stymulując syntezę kolagenu i elastyny, zapewniając odmłodzenie skór
W Gdańskiej Klinice Urody terapię osoczem bogatopłytkowym lub fibryną prowadzi Dr Katarzyna Lammek, bardzo uzdolniona lekarka, znająca najnowsze technologie, otwarta na wszelkie nowości.
Zapraszamy do rezerwacji wizyt do Pani Dr Kasi.
recepcja@gdanskaklinikaurody.pl
Tel. 519 779 858, Aplikacja Booksy