Na naczynka i przebarwienia – platforma laserowa Harmony

DYE VL 500-600 nm

Jest to technologia IPL /pulsacyjne źródło światła/, która w swoim zakresie promieniowania oddziaływuje na hemoglobinę /czerwony barwnik krwi/ i melaninę /barwnik skóry/. W związku z tym DYE VLa możemy z powodzeniem wykorzystywać w terapii usuwania popękanych naczynek w obrębie twarzy, rumienia, trądzika różowatego, naczyniaków oraz do redukcji wszelkich przebarwień na całym ciele.

Terapia bardzo często obejmuje cztery zabiegi wykonywane z częstotliwością co 3-4 tyg.

W trakcie zabiegu na naczynka możemy zaobserowować zniknięcie pewnej ich części, reszta może wchłonąć się do kilku dni. W większości przypadków zabiegi są do powtórzenia.

Przebarwienia zaraz po zabiegu ciemnieją.  Do tygodnia ulegają złuszczeniu. Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 tygodniach.

Zabiegi wykonujemy na żelu do USG. Bardzo ważne jest dobranie właściwych parametrów. Jeśli lekarz nie jest przekonany co do parametrów należy wykonać próbę na obszarze zabiegowym. Po zabiegu skóra jest mocno zaczerwieniona, w miejscach gdzie  są przebarwienia następuje ściemnienie zmian. Bardzo często występuje obrzęk, który utrzymuje się do tygodnia. Bezpośrednio po zabiegu należy schłodzić skórę około 15 minut. Skórę chronimy przed słońcem stosując filtr 50.

Dodatkowym efektem jest fotoodmłodzenie skóry, poprzez powinowactwo do wody.  Laser mocno przegrzewa skórę właściwą, którą stymuluje do regeneracji. Dlatego klienci po terapii DYE VLem często obserwują efekt napięcia i ujędrnienia skóry.