Mezoterapia igłowa – rola w medycynie i kosmetologii estetycznej. Czy warto stosować?

Spośród wielu metod stosowanych w medycynie estetycznej, bardziej lub mniej inwazyjnych, sprzyjających poprawie stanu skóry, najpopularniejszą jest bez wątpienia mezoterapia igłowa. Polega ona na cyklicznym podawaniu koktajli witaminowych lub innych aktywnych substancji śródskórnie lub podskórnie, czyli tam, gdzie nie przeniknie żaden krem, choćby nie wiadomo jak fenomenalny by był.

Zabiegi tego rodzaju, wykorzystujące odpowiednio dobrane substancje, stosowane są m.in. w usunięciu przebarwień skóry, zniwelowaniu zmian potrądzikowych. Najczęściej jednak zabiegi mezoterapii igłowej są stosowane w usuwaniu objawów starzejącej się skóry (zmarszczki, utrata gęstości i jędrności, nadmierna wiotkość skóry, czyli w tak zwanej szeroko pojętej biorewitalizacji skóry.

Obecnie, coraz większą rolę przykłada się do stosowania terapii skojarzonych w leczeniu danej jednostki chorobowej bądź defektu kosmetycznego, co znacznie poprawia efekt kliniczny, a także wpływa na jego szybsze osiągnięcie. Stąd mezoterapia igłowa często jest łączona z innymi zabiegami  typu peelingi chemiczne, laser frakcyjny, radiofrekwencja mikroigłowa, endermologia i inne. Zastosowanie technik łączonych ułatwia penetrację wstrzykiwanych substancji oraz ich dystrybucję.

Do najbardziej popularnych partii poddawanych zabiegowi mezoterapii należy twarz, szyja i dekolt oraz skóra głowy.

 

Mezoterapia igłowa twarzy, szyi i dekoltu  

Skóra twarzy jest bardzo delikatna i starzeje się najszybciej. Bardzo dobre efekty mezoterapii uzyskają osoby zmagające się z cerą odwodnioną, suchą, pozbawioną blasku i dojrzałą, jak również osoby, które mezoterapię potraktują jako prewencję przeciwstarzeniową bądź w terapii skojarzonej.

Do mezoterapii twarzy najczęściej stosujemy preparaty na bazie kwasu hialuronowego i witamin A, C, E, aminokwasów oraz czynnych substancji aktywnych pochodzących z roślin. Cała moc natury w jednym zabiegu!

Coraz więcej zainteresowania zyskują także zabiegi mezoterapii igłowej pod oczy celem redukcji tzw „worków” i cieni okolic oczu. W trakcie terapii w skórę podaje się skondensowane dawki substancji leczniczych, które sprawiają, że jest ona rozświetlona a zarazem wypoczęta.

Nie wolno zapominać o skórze szyi – na niej też pojawiają się zmarszczki! Mezoterapia igłowa poprawia elastyczność i odżywienia skórę. Poprawa cery widoczna jest już po pierwszym zabiegu! W miejscach, takich jak szyja czy dekolt, skóra szybko traci blask, a po zabiegu jest nie tylko zregenerowana i odmłodzona, ale też bardzo mocno nawilżona. Zmniejszone i wygładzone zostają także zmarszczki i bruzdy w sposób najmniej inwazyjny jak to możliwe i wszystko w Naszej Klinice!

Polecamy: mezoterapię igłową HydraBooster lub bombę witaminowa dobraną indywidualnie wg potrzeb i kondycji skóry.

 

Mezoterapia igłowa skóry głowy

Mezoterapie igłową stosuje się także na skórze głowy, jako profilaktykę i leczenie łysienia. polecana kobietom, jak i mężczyznom. Jej wykonanie przywraca prawidłowe krążenie w skórze głowy, które pobudza wzrost nowych mieszków włosowych. Szczególnie polecana jest dla osób cierpiących na łysienie plackowate oraz androgenowe oraz odznaczających się słabym mikrokrążeniem w obrębie skóry głowy.

Polecamy: Hair Filler Dr Cyj – zabieg, który pokochały gwiazdy!

 

Zabiegi mezoterapii coraz częściej wykorzystywane są w leczeniu wielu chorób skóry i defektów kosmetycznych m.in. rozstępy, blizny, przebarwienia, różnego rodzaju łysienie, łojotok, osłabienie i wypadanie włosów i inne. Są to zabiegi bezpieczne, o niewielkiej inwazyjności, jednakże wymagają regularności i przeznaczone są dla pacjentów świadomych odnośnie działania zastosowanych substancji i oczekiwanych efektów. Wskazane jest stosowanie terapii skojarzonych w leczeniu danego przypadku, co znacznie poprawia końcowy efekt, a także wpływa na jego szybsze osiągnięcie. Zastosowanie technik łączonych ułatwia penetrację wstrzykiwanych substancji, ich dystrybucję oraz wpływa na przedłużenie utrzymywania się poprawy klinicznej. Zaletą mezoterapii jest również to, że omija barierę przewodu pokarmowego przez co zmniejsza możliwości występowania niepożądanych objawów ubocznych oraz co ważne dla większości osób – nie ogranicza w istotny sposób aktywności zawodowej.

 

Opracowała:

Kosmetolog Milena Pankiewicz