MEZOTERAPIA IGŁOWA, REWITALIZACJA

MEZOTERAPIA IGŁOWA I REWITALIZACJA

NATURALNA BIORESTRUKTURYZACJA SKÓRY-

SPEKTAKULARNE EFEKTY

Dla kogo mezoterapia i rewitalizacja w Gdańskiej Klinice Urody?

Jeśli skóra jest wiotka, zmęczona, ze zmianami potrądzikowymi, na przykład bliznami ubytkowymi  to spektakularnym zabiegiem może okazać się  mezoterapia igłowa lub rewitalizacja. Mezoterapię możemy też zastosować, jako działanie anti-aging, a także przy wspieraniu redukcji cellulitu, czy wypadania włosów.

Jak działa mezoterapia?

Zgodnie z maksymą „nie ma leczenia bez zapalenia” działanie mezoterapii polega na uszkadzaniu tkanek, które wywołują procesy naprawcze. Rusza kaskada mediatorów prozapalnych, które stymulują w skórze różne zjawiska prowadzące do podziału komórkowego. Na poziomie naskórkowym jest to podział keratynocytów, natomiast w skórze właściwej dochodzi do pobudzenia fibroblastów, które migrują w miejsce uszkodzenia, dzielą się i pobudzają do produkcji elastyny, kolagenu.  W konsekwencji powstają nowe naczynia krwionośne i dochodzi do remodelingu tkanek.

Technika wykonywania mezoterapii w Gdańskiej Klinice Urody.

Techniką wykonania mezoterapii jest technika polegająca na podawaniu substancji na poziomie naskórka i górnej warstwy skóry właściwej, czyli na głębokości 0,6 do 0,7 mm (naskórek ma zaledwie 5 mm). Do mezoterapii zaliczamy również mezoterapię mikroigłową, z jednorazowym kartidżem, gwarantującym bezpieczeństwo. Co bardzo ważne zabieg mezoterapii i rewitalizacji  nie wpływa na modelowanie rysów twarzy i ma działanie wyłącznie rewitalizujące.

Czy rewitalizacja jest lepsza?

Zdecydowanie silniejszym działaniem niż mezoterapia, z wykorzystaniem koktajli charakteryzuje się rewitalizacja. W Gdańskiej Klinice Urody do rewitalizacji stosuje się dane preparaty, które mają spełniać działanie głęboko nawilżający.Jest to zabieg silnie działający na poziomie skóry właściwej, a nie naskórka. Jego celem jest długotrwałe nawilżenie i stymulacja produkcji kolagenu. A jest to możliwe dzięki technologii NASHA , kwas ten pozostanie w miejscu podania pozwalając cząsteczkom intensywnie wiązać wodę i zwiększać swoją objętość. W wyniku tego procesu dochodzi do długotrwałego nacisku na fibroblasty, które w konsekwencji aktywują się do produkcji kolagenu i elastyny.

Dlaczego rewitalizacja preparatem ze stabilizowanym kwasem hialuronowym jest unikatowa?

Rewitalizacja preparatem ze stabilizowanym kwasem hialuronowym to unikatowa metoda, która ma za zadanie nawilżyć głębokie warstwy skóry oraz długotrwale poprawić jej jakość, jędrność, elastyczność i gładkość. Preparat jest na bazie stabilizowanego kwasu hialuronowego, który wyróżnia się niezwykłą miękkością oraz chłonnością wody. Atutem tego preparatu jest to, że znajdzie swoich ulubieńców zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn, zarówno wśród osób młodszych jak i osób z większymi oznakami starzenia.

Gdzie stosujemy?

Najczęściej wybierane okolice poddawane zabiegowi:

-twarz (policzki, kurze łapki, czoło)

-usta i okolice ust

-szyja i dekolt

-dłonie

Odzyskaj promienną, gładką oraz pozbawioną niedoskonałości skórę.

Skóra potrzebująca rewitalizacji to jak wyschnięte jabłko, a po głębokim nawilżeniu, skóra rozkwita i nabiera promiennego wyglądu.