MEZOTERAPIA IGŁOWA – CO TO JEST?

MEZOTERAPIA IGŁOWA – co to jest?

Mezoterapia jest niechirurgiczną metoda stosowaną dla regeneracji, poprawy wyglądu skóry, jej odmłodzenia, w leczeniu cellulitu, rozstępów a także w leczeniu i profilaktyce łysienia. Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnego preparatu poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych (lipoliza). Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów. Sama technika zabiegów polega na śródskórnym wstrzykiwaniu (na głębokość 0,5-2mm) wybranych preparatów farmakologicznych. Gdańska Klinika Urody stosuje najlepsze preparaty uznanych firm

JAK DZIAŁA MEZOTERAPIA IGŁOWA?

Gdańska Klinika Urody wykonuje  zabiegi mezoterapii w celu odnowienia,  zregenerowania i odżywienia skóry poprzez pobudzenie komórek organizmu i dostarczenie odpowiednich substancji z zewnątrz. Mezoterapię igłową stosuje się profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry. Mezoterapia zapobiega  także zwiotczeniu i ścieńczeniu skóry.

GDZIE NAJCZĘŚCIEJ STOSUJEMY MEZOTERAPIĘ IGŁOWĄ?

Mezoterapię stosujemy na zmarszczki pod oczami, zmarszczki na czole, zmarszczki palacza, zmarszczki wokół ust, zmarszczki nosowo-wargowe, zmarszczki na szyi, zmarszczki na dekolcie.

JAKIE SĄ EFEKTY MEZOTERAPII IGŁOWĄ?

Gdańska Klinika Urody dobiera indywidualnie rodzaj i zestaw koktajl do zabiegów mezoterapii skóry twarzy, szyi i dekoltu. Do mezoterapii wykorzystujemy substancje rewitalizujące i regenerujące takie jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe. Dzięki takiej mieszaninie mezoterapia stymuluje metabolizm komórek, zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, poprawiając tym samym stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki zanikają, a głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.

Częstotliwość zabiegów:

 • intensywna faza leczenia: 1 zabieg na 2 tygodnie przez okres 2 miesięcy
 • faza pielęgnacyjna: 1 zabieg na 1-3 miesięcy.

ZMARSZCZKI – JAK Z NIMI WALCZYĆ?

Najczęstszym pytaniem zadawanym przez naszych Pacjentów to: zmarszczki jak z nimi walczyć, jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek, jaki krem stosować na zmarszczki, dlaczego powstają zmarszczki, itd.

Gdańska Klinika Urody jest zwolennikiem systematycznej pielęgnacji naszej skóry. Codzienna właściwa pielęgnacja domowa, właściwie dobrane kremy, a także systematyczne złuszczanie skóry poprzez pilingi chemiczne to podstawa zapobieganiu zmarszczek.

ZMARSZCZKI – JAK UZYSKAĆ NAJLEPSZE EFEKTY

Uzupełnieniem właściwej pielęgancji domowej są zabiegi polecane przez Gdańską Klinikę Urody. Gdańska Klinika Urody opracowała łączenie zabiegów i technologii.

Nasze Pacjentki zadowolone są z łączenia mezoterapii z pilingami chemicznymi, laserem frakcyjnym nieablacyjnym, fotoodmładzaniem czy termoliftingiem NIR.

LECZENIE ŁYSIENIA

Jednym z najczęstszych wskazań do mezoterapii są choroby włosów, w których dochodzi do utraty lub znacznego osłabienia struktury włosów. Gdańska Klinika Urody uzyskuje dobre efekty mezoterapii skóry głowy. Podawane w skórę owłosioną głowy preparaty mineralne, witaminy i leki przeciwzapalne  w znacznym stopniu poprawiają odżywienie włosów, zatrzymują ich wypadanie, a nawet powodują odrost utraconych włosów. Terapia łysienia to wstrzykiwanie substancji odżywiających włosy – takich jak dekspantenol, minoksydyl, oligoelementy, krzemionka organiczna, witaminy lub leki przeciwzapalne, które powodują, że następuje regeneracja struktury włosa.

Częstotliwość zabiegów:

faza uderzeniowa kuracji: 1 zabieg na tydzień przez okres 2 miesięcy

faza pielęgnacyjna: 1 zabieg na miesiąc przez okres 3-6 miesięcy

 

REDUKCJA CELULITU

Mezoterapia jest metodą niezwykle cenną także w walce z cellulitem. W wyniku zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji depozytów tkanki tłuszczowej. Rezultatem jest wygładzenie skóry oraz redukcja cellulitu. Zastrzyki zawierają kofeinę, która pobudza mikrokrążenie skóry i wpływa na uwalnianie tłuszczów z komórek. Może wspomagać ją wyciąg z karczocha, nostrzyka żółtego i rutyny, które pobudzają metabolizm tłuszczów. Do mieszanek dodaje się także krzemionkę organiczną, która regeneruje tkankę łączną i włókna kolagenu.

Gdańska Klinika Urody zaleca następujący program zabiegowy:

 • faza intensywna: 1 zabieg na tydzień przez miesiąc
 • faza pielęgnacyjna: 1 raz na miesiąc przez 3 miesiące
 • zabieg przypominający: raz na pół roku

ZALETY MEZOTERAPII IGŁOWEJ:

 • stopniowa poprawa kondycji skóry
 • dla każdego typu cery w zależności od potrzeb skóry
 • wielokierunkowe działanie zależne od zastosowanego koktajlu
 • krótki czas gojenia skóry
 • brak nadwrażliwości skóry na światło
 • brak trwałych uszkodzeń skóry
 • duża skuteczność w rewitalizacji skóry, wypadaniu włosów, cellulicie i rozstępach