LETNIE ZABIEGI NA PODWÓJNY PODBRÓDEK I CHOMICZKI

Podwójny podbródek, chomiczki, czyli to co nam na twarzy zbędne…
Niewiele osób tak naprawdę zastanawia się, co wpływa na to, że jesteśmy postrzegani jako młodzi. Duży udział w tym ma kształt twarzy i jej proporcję.
Defektami kształtu twarzy, które zdecydowanie zaburzają postrzeganie bycia młodym są m.in. chomiczki czy podwójny podbródek. Przyczynę ich powstawania należałoby rozpatrzyć w dwóch kategoriach. Pierwsza z nich wynika z wiotkości skóry, druga zaś z nadmiaru tkanki tłuszczowej.
Wiotkość skóry powstaje, gdy zanika kwas hialuronowy, a włókna kolagenowe ulegają degradacji.
Zanik tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy powoduje jej łatwiejsze rozciągnięcie, co sprzyja powstawaniu chomiczków, zapadnięć w okolicy żuchwy czy doliny łez. Natomiast nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy twarzy odłoży się w postaci podwójnego podbródka oraz bruzdy nosowo-wargowej.
Zabieg z użyciem podczerwieni – NIR, silnie stymulujący endermolift oraz odpowiednio wykonywany masaż połączony z właściwą pielęgnacją przynoszą rewelacyjne rezultaty wykonywane w seriach. Zabiegi te przede wszystkim pobudzą skórę w naturalny sposób, spowodują jej lepsze ukrwienie, napięcie, a co za tym idzie lepszy, zdrowy wygląd i stopniową eliminację defektów. Oprócz tego dają mnóstwo relaksu, odpoczynku oraz poprawiają samopoczucie. Nici liftingujące i lipoliza należą do zabiegów medycyny estetycznej, które przynoszą błyskawicznie pożądany efekt, są jednak bardziej inwazyjne i mniej przyjemne. Początkową terapią powinna być zawsze profilaktyka i regularne pobudzenie skóry, a następnie zabiegi modelujące z medycyny estetycznej.
Zachęcamy do skorzystania z oferty Gdańskiej Kliniki Urody i pielęgnowania swojego piękna.