Lepiej zapobiegać ….a na końcu wypełniać

Medycyna estetyczna kojarzona jest błędnie tylko z tzw. wypełniaczami i toksyną botulinową. Pod tymi potocznymi nazwami kryje się kwas hialuronowy i botulina typu A. Kwas hialuronowy oraz toksyna botulinowa poprawiają tylko jakość skóry, kamuflują jej problemy, ale ich nie rozwiązują.

Dla nas medycyna estetyczna to przede wszystkim praca nad stymulacją skóry po to, by przywrócić jej „chęć do życia”, nie tylko krótkie zabiegi iniekcyjne.
Upiększanie skóry twarzy i ciała to cały proces i cykl zabiegów (cykl terapeutyczny) mający za główne zadanie ” zatrzymać czas” – spowolnić procesy starzenia.

Co czyni kwas hialuronowy i toksyna botulinowa z naszą skórą ?
Kwas hialuronowy ze względu na swoją fizyczność ( jest formą lekkiego, plastycznego żelu ) wypełni/uniesie/powiększy usta, bruzdy, zmarszczki i różne ubytki skórne.
Toksyna botulinowa wstrzymuje na określony czas ruchomość mięśni.
Jest pewne ALE…oba powyższe produkty same w sobie nie są w stanie wstrzymać procesu starzenia, zastymulować skóry do odnowy komórkowej czy przywrócić jej funkcji życiowych, ponieważ działają tylko w miejscu podania.
Wiele osób (kobiet i mężczyzn) jako pierwsze znaczące objawy starzenia swojej twarzy widzi, prócz zmarszczek zapadnięte poliki, nawisy owalu twarzy tzw. „chomiki”. Gdyby te mankamenty poddać wypełnieniu kwasem hialuronowym uzyskamy twarz o mocno zmienionych rysach i często innej-obcej nam mimice. Owszem kwas hialuronowy czy toksyna botulinowa są jak najbardziej potrzebne w zabiegach przeciwstarzeniowych, jednakże jako ostatnie w całym procesie odnowy skóry twarzy. Na pewno efekty są szybkie, jednakże efekt odmładzający w dłuższym okresie czasu będzie połowiczny.
Narzędzi i metod, którymi dysponuje medycyna estetyczna jest bardzo wiele i ciągle ich przybywa.

Od czego zatem wówczas zacząć?

Przede wszystkim od stymulacji skóry, pobudzenia jej do życia. Nawisy skóry czy zmarszczki są efektem rozciągnięcia tkanek, zaniku kolagenu i elastyny. Należy zadziałać na skórę tak by proces regeneracji skóry – jej warstw żywych- polegał na namnożeniu się nowych białek ( zagęszczeniu skóry ), skróceniu wiązań międzykomórkowych, poprawieniu jej napięcia (lifting) dodatkowo można polepszyć ukrwienie/dotlenienie skóry, wyrównać koloryt skóry i jej teksturę.
Mamy cała gamę zabiegów z wykorzystaniem urządzeń kosmetologicznych i medycznych: endermologia (LPG)- Endermolifting, laser frakcyjny nieablacyjny, działanie światłem podczerwonym NIR(lifting bez skalpela), laser barwnikowy, Fotoodmładzanie laserem Harmony, GENEO czyli mikrodermabrazja, czy peelingi medyczne.
Wszystkie nasze urządzenia i produkty są certyfikowane , posiadają wszelkie atesty i są dopuszczone do tego typu zabiegów. Są to urządzenia oryginalne, zakupione od najlepszych producentów w tej dziedzinie.

Dla nas medycyna estetyczna to przede wszystkim praca nad stymulacją skóry po to, by przywrócić jej „chęć do życia”, nie tylko krótkie zabiegi iniekcyjne.
Upiększanie skóry twarzy i ciała to cały proces i cykl zabiegów (cykl terapeutyczny) mający za główne zadanie ” zatrzymać czas” – spowolnić procesy starzenia.

Najważniejszy w tym wszystkim jest człowiek . Musimy równoważyć holistyczne podejście operatora ( lekarza, kosmetologa) do pacjenta z najnowocześniejszymi technologiami, między duchem a fizycznością.
Zaopiekowany pacjent to szczęśliwy pacjent – to główny cel w relacjach z pacjentem. Dobre rozpoznanie problemu, dobór odpowiedniej terapii, czasami kilkumiesięcznej możliwe jest tylko przez profesjonalistę – osobę wykształconą medycznie z ogromną wiedzą zdobytą nie tylko przez lata studiów, ale i lata praktyki z pacjentami, ludzi pasjonatów ze wspaniałym podejściem do pacjenta.
Dotyk to coś co wyróżnia profesjonalistę w całym temacie medycyny estetycznej i kosmetologi. Nie sposób wykonać zabieg – zabieg należy przeprowadzić. Pacjent czuje się bezpieczny w naszych rękach dzięki temu, że cała nasza uwaga jest skierowana na niego i nawet przez chwilę nie pozostaje sam. Cały czas pełnimy pieczę nad pacjentem. Bardzo istotna jest również opieka pozabiegowa pacjenta.

Profilaktyka; to słowo wymieniane jest jako najważniejsze w zapobieganiu chorób, bez względu na to, o której dziedzinie medycznej mówimy. Wszelkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii potrzebują wsparcia, dlatego kultywujmy zdrowy tryb życia: stosujmy diety zrównoważone, uprawiajmy sport w ramach własnych możliwości.

Życzymy Państwu dużo zdrowia i pogody ducha.