KWAS HIALURONOWY – bezpieczny sposób na piękne usta

Kwas hialuronowy – bezpieczny sposób na piękne usta

Kwas hialuronowy stanowi w naszym organizmie naturalny składnik tkanki łącznej. Jest silnie higroskopijny – posiada ogromną zdolność przyciągania do siebie cząsteczek wody (jedna cząsteczka wody wiąże nawet 250 cząsteczek wody). Nawilża skórę od wewnątrz, dzięki utrzymaniu włókien kolagenowych tworzy dla skóry system podporowy. W przebiegu starzenia znacznie maleje ilość kwasu hialuronowego w skórze. W licznych badaniach stwierdzono stopniową degradację hialuronianu. Proces ten zaczyna się już w wieku 25 lat. Od 25 do 50 roku życia ilość kwasu hialuronowego zmniejsza się aż o 50 procent. Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej skutecznie uzupełniają jego niedobór i niwelują skutki jego ubożenia. Swoją sławę zawdzięcza wszechstronności, skuteczności, nie powoduje alergii oraz stanów zapalnych i jest w pełni bezpieczny wykonany przez wyspecjalizowanych lekarzy w Gdańskiej Klinice Urody.

Jak wygląda zabieg ?

Po konsultacji lekarskiej i wykluczeniu przeciwwskazań lekarz przechodzi do znieczulenia miejsca zabiegowego. Kwas hialuronowy podawany jest za pomocą cienkiej igły lub specjalnej kaniuli w odpowiednie miejsce na ustach pacjentki. Kaniula jest to rodzaj igły zaokrąglonej na czubku, przez co zmniejsza możliwość powstawania krwiaków i uszkodzeń tkanek. Po aplikacji preparatu wykonany jest masaż ust, aby prawidłowo rozprowadzić wprowadzoną substancje. Cała procedura zabiegowa trwa około 40 minut.

Efekty zabiegu

– korekta kształtu ust (możemy skorygować proporcję między górną i dolną wargą, jak i asymetrię w obrębie wargi)

– nawilżenie, poprawia jędrności i elastyczności ust

– odtworzenie rynienki podnosowej

– uniesienie kącików ust

– poprawa kolorytu ust

– dodanie objętości, wymodelowanie

– wypełnienie konturu ust, dzięki czemu zmarszczki wokół ust ulegają wygładzeniu

Rezultat można obejrzeć natychmiast w gabinecie. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia. Średni czas utrzymywania się efektu wypełnienia wynosi ok. 6 -10 miesięcy. Czas utrzymywania się efektów może się nieco wahać, ponieważ zależne jest to od indywidualnych predyspozycji każdej pacjentki. żależy od: wieku, rodzaju skóry, trybu życia (palenie papierosów i wystawianie skóry na słońce może skrócić czas działania

Przeciwwskazania do zabiegów modelowania i powiększania ust kwasem hialuronowym

  • Aktywna infekcja wirusem opryszczki
  • Alergia na składniki produktu
  • Stany zapalne blisko pola zabiegowego
  • Przewlekle choroby skóry
  • Ciąża i okres karmienia piersią
  • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • Skłonność do powstawania blizn przerostowych

W Gdańskiej Klinice Urody kwas hialuronowy wykorzystywany przy zabiegach posiada wysoką jakość, skuteczność i bezpieczeństwo. Wysokiej klasy specjaliści zadbają o Twój komfort i w pełni oczekiwany efekt.

Pięknych, naturalnych, wymodelowanych ust…