HAIR RESTORATION- Leczenie łysienia.

Martwisz się z powodu utraty włosów? Stosujesz suplementy, kosmetyki i leki – wszystko ze średnim efektem? Spróbuj czegoś nowego! Duże nadzieje w walce z łysieniem daje najnowsze zastosowanie lasera erbowo-yagowego w trybie SMOOTH. Bezbolesny zabieg laserowy opracowany przez Fotonę przywraca nawet 75% gęstości włosów.

 

DLA KOGO JEST TEN ZABIEG?

Laser Er: YAG okazał się skuteczny w bezoperacyjnej stymulacji wzrostu włosów u pacjentów z łysieniem androgenowym.  Badania potwierdzają, że laser o długości fali 2940 nm budzi „uśpione” włosy i stymuluje do fazy wzrostu. Sukces metody pozwolił opracować nową procedurę. Stosujący tę metodę amerykańscy lekarze oceniają, że terapia daje nawet 75% wzrostu gęstości włosów u pacjentów, u których łysienie zaczęło się nie wcześniej niż przed 8 laty.

 

Co to jest łysienie androgenowe? Sprawdź, czy terapia jest dla Ciebie

Najczęściej łysienie androgenowe dotyczy mężczyzn, jednak występuje także u kobiet. U pań włosy przerzedzają się od szczytu głowy, bez przesunięcia granicy zarostu. U mężczyzn proces utraty włosów zaczyna się z reguły od cofnięcia linii zarostu na czole i skroniach. Powstają wtedy tzw. zakola, które przesuwają się ku tyłowi. Łysienie pojawia się też na szczycie głowy (tzw. zakonna tonsura) i rozchodzi promieniście.

Dlaczego łysiejemy?

Część włosów na głowie wykazuje nadwrażliwość na pochodną testosteronu o nazwie dihydrotestosteron (DHT). Co ciekawe, poziom testosteronu i innych hormonów jest z reguły prawidłowy. DHT łączy się z receptorami na brodawkach włosowych i zmniejsza dostawy tlenu i energii do mieszków włosowych. Dzieje się to z nie do końca znanych przyczyn, wśród których znaczenie mają genetyczne predyspozycje i czynniki środowiskowe. Mieszki włosowe ulegają miniaturyzacji, a włosy, które produkują też są coraz cieńsze i krótsze. Z czasem włosy zamieniają się w blady, niemal niewidoczny puch, który przypomina brzoskwiniowy meszek. Wydaje Ci się wtedy że to już łysina. Tymczasem skóra pokryta jest delikatnymi włosami typu vellus. I takie włosy można reanimować. Łysienie androgenowe nie od razu prowadzi bowiem do śmierci mieszków włosowych. Są one prze całe lata w stanie spoczynku.

Dopóki więc występują włosy typu vellus (nawet widoczne tylko pod mikroskopem) można pobudzać wzrost włosów.

Dlatego nie czekaj, aż zupełnie stracisz włosy. Badania pokazują, że nawet po 8  latach od momentu uśpienia mieszków włosowych można pobudzić  regenerację włosów!  Oczywiście im wcześniej zaczniesz działać, tym większe masz szanse na lepsze efekty.

 

Jak pobudzić wzrost włosów? Laser robi to na trzy sposoby!
Zabieg laserowy Er: YAG w trybie SMOOTH wywołuje w skórze efekt termiczny. Równomiernie podgrzewa głębsze jej warstwy do 65 stopni Celsjusza  bez naruszenia ciągłości naskórka. Daje to aż trzy korzyści!

 

Jak wygląda zabieg?

 • Zgłaszasz się na zabieg ze świeżo umytymi włosami.
 • Obszar zabiegowy – gdzie występuje przerzedzenie włosów – dzielony jest na mniejsze powierzchnie, zwłaszcza jeśli jest oddzielony gęsto rosnącymi włosami.
 • W przypadku łysienia o większym nasileniu (stopnie IV-VI ) zabieg trwa ok. 15 minut, fazy łysienia II i III wymagają więcej czasu ze względu na konieczność rozczesywania włosów.
 • Wiązka lasera wykonuje serię bezbolesnych strzałów. Każde przejście wykonywane jest dwukierunkowo płynnym ruchem. Takich przejść w zależności od rodzaju sprzętu wykonuje się 4-6 na każdym wyznaczonym obszarze.
 • Po zabiegu pacjent powinien nawilżać głowę, stosując nawilżające szampony albo np. za pomocy serum z kwasem hialuronowym. Po laseroterapii skóra może być sucha i łuszcząca.

Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg jest bezbolesny, nie wymaga chłodzenia czy znieczulenia.

 

Odczucia pozabiegowe

U niektórych pacjentów może wystąpić krótkotrwała pokrzywka (ok. pół godziny po zabiegu), która mija w ciągu jednego dnia. Przed kolejnymi zabiegami podaje się wtedy lek przeciwhistaminowy. Tylko część pacjentów zgłasza, że w trakcie mycia włosów w dniu zabiegu skóra głowy jest bardziej tkliwa. U większości natomiast występuje krótkotrwałe łuszczenie skóry głowy (najczęściej 2-3 dni po zabiegu), co wynika z przyspieszonej regeneracji naskórka.

 

Schemat laserowej terapii łysienia
Terapia łysienia składa się z 4 zabiegów co 2-3 tygodnie. U niektórych osób zaleca się wykonanie 1-2 dodatkowych powtórzeń co kolejne 2-4 tygodnie. Następnie wskazane są jednorazowe zabiegi przypominające  co 6-12 miesięcy.

 

 Przeciwwskazania:

 • Ekspozycja na promieniowanie UV na miesiąc przed zabiegiem
 • Zażywanie leków fotouczulających
 • Stosowanie sterydów (krem, tabletki)
 • Stosowanie retinoidów doustnych w ciągu ostatnich 6ciu miesięcy
 • Spożywanie ziół (dziurawiec, nagietek) na 2 tygodnie przed zabiegiem
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków rozrzedzających krew
 • Czynne choroby autoimmunologiczne
 • Skłonność do powstawania bliznowców (blizn przerostowych)
 • Aktywne choroby skóry
 • Zakażenia wirusowe: HIV, WZW
 • Peelingi chemiczne wykonywane 2 tyg. przed zabiegiem
 • Padaczka
 • Przebyte choroby nowotworowe nie mniej niż 5 lat temu
 • Rozrusznik serca
 • Ciąża i okres karmienia piersią