GWIAZDY HOLLYWOOD KOCHAJĄ LASER FRAKCYJNY

Frakcyjna rewolucja laserowa, laser uwielbiany przez Gwiazdy Hollywood

Największym odkryciem ostatnich lat okazują się lasery frakcyjne, umożliwiające skuteczne i bezpieczne odmłodzenie skóry, a także leczenie blizn, rozstępów, przebarwień i wszelkich niedoskonałości skóry. Pacjenci Gdańskiej Kliniki Urody bardzo cenią tę metodę odmładzania, resurfacingu i usuwania drobnych zmarszczek

Laseroterapia jest w ostatnich latach coraz częściej wybieraną formą leczenia różnych schorzeń, a także poprawiania wyglądu. Najpowszechniej używanym laserem w Gdańskiej Klinice Urody jest laser frakcyjny.

Leczenie w przypadku techniki laserowej opiera się na kontrolowanym procesie celowego niszczenia komórek skóry. Promieniowanie laserowe padające na powierzchnię ciała zostaje zaabsorbowane przez cząsteczki wody znajdujące się w skórze, przez co podgrzewa się ona i paruje. Wysoka temperatura tego procesu powoduje, że komórki znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie ulegają uszkodzeniu. Oczywiście brzmi to dosyć groźnie i drastycznie, ale warto dodać, że tak uszkodzone komórki podlegają następnie regeneracji, która poprawia kondycję skóry, ujędrnia ją i redukuje defekty. Laser frakcyjny jest więc znakomitym narzędziem medycznym dla wszystkich, którzy nie są zadowoleni ze stanu swojej skóry.

CHARAKTERYSTYKA LASERA FRAKCYJNEGO

  • Laser Frakcyjny generuje promieniowanie o długości fali 10.600 nm pracując w reżimie pracy ciągłej z mocą od 30-100 W lub impulsowej o czasie i energii impulsów odpowiednio ok. 10-600 mikrosekund i 0.25 J oraz częstotliwości do 1 kHz.
  • Stosowane są najczęściej w chirurgii ogólnej ze względu na bardzo dobre pochłanianie przez wodę i bardzo płytkie wnikanie w tkankę promieniowania o tej długości fali.
  • Woda stanowi główny składnik tkanek dlatego wiązka promieniowania przecina z równą łatwością tkankę miękką jak i kości.
  • Laser ten stosowany jest z powodzeniem w : chirurgii ogólnej, ginekologii, dermatologii i medycynie estetycznej.

 PIELĘGNACJA PO ZABIEGU W GDAŃSKIEJ KLINICE URODY

Gdańska Klinika Urody zaleca stosować miejscowo bepanthen, cicalfate itp.

W razie wystąpienia jakichkolwiek objawów uszkodzenia naskórka pacjent powinien zastosować maść antybiotykową.

Okłady z lodu pomagają zmniejszyć dyskomfort i obrzęk.  Gdańska Klinika Urody zaleca, aby przynajmniej przez pięć dni po zabiegu uważać na ewentualne urazy w leczonych miejscach.

Konieczne jest stosowanie preparatów z filtrem UV i unikanie bezpośredniego nasłonecznienia przez okres gojenia.

O ile skóra nie jest uszkodzona, można nałożyć makijaż ( MINERALNY). Makijaż służy także jako dodatkowa blokada promieniowania słonecznego.

CO SIĘ DZIEJE PO ZABIEGU

Po zabiegu na skórze pojawia się:

  • Zaczerwienienie i lekkie opuchnięcie.
  • Może też pojawić się przejściowa wysypka (jak przy uczuleniach)
  • Skóra wygląda, jak po przesadnym opalaniu, ze wszystkimi charakterystycznymi dla tego stanu dolegliwościami, które mijają po kilku godzinach.

Po zabiegu stosujemy wszystkie środki używane przy poparzeniu słonecznym, w tym kremy SPF .