GDAŃSKA KLINIKA URODY LECZY TRĄDZIK RÓŻOWATY

LECZYMY TRĄDZIK RÓŻOWATY
https://gdanskaklinikaurody.pl/zabiegi/rumien-leczenie-laserem/
Gdańska Klinika Urody, recepcja@gdanskaklinikaurody.pl, tel. 519 779 858
 
W Gdańskiej Klinice Urody Izabela Kobylińska, ?Dr Dermatologii, ?Lekarz Medycyny Estetycznejz sukcesem leczy trądzik różowaty.
Trądzik różowaty (rosacea) jest przewlekłą zapalną chorobą skóry twarzy. Schorzenie to pojawia się w dojrzałym wieku (zazwyczaj po 30. – 35. roku życia), a nasila się po pięćdziesiątce. Patogeneza choroby nie jest jednorodna i do końca wyjaśniona, zależy od wielu czynników.
Jakie są kliniczne fazy trądziku różowatego?
Prerosacea to wstępne stadium poprzedzające zmiany w trądziku różowatym, określane jako cera naczyniowa.
W tej fazie nie pojawiają się trwałe zmiany skórne i  występuje napadowe zaczerwienienie skóry tzw. flushing.
Co się dzieje w pierwszej fazie  trądziku różowatego?
W pierwszej fazie trądziku różowatego występuje nadreaktywność naczyniowa w obrębie centralnej części twarzy, zwłaszcza na policzkach, nosie, podbródku oraz czole. Charakteryzuje się występowaniem przemijającego zaczerwienienia oraz stałym rumieniem w środkowej części twarzy, z częstą (ale niekonieczną) obecnością teleangiektazji.
Jaka jest druga faza trądziku różowatego?
Stopień drugi trądziku różowatego to postać grudkowo – krostkowa. Charakteryzuje się trwałym rumieniem z przemijającymi grudkami i krostkami zlokalizowanym centralnie. Mogą też występować objawy pieczenia, łuszczenia, obrzęku i zgrubienia skóry. W tej fazie mogą wystąpić objawy oczne (na powiekach pojawia się obrzęk, nadwrażliwość na światło i uczucie „piasku w oczach”.
Jakie są zmiany w trzeciej fazie trądziku różowatego?
Trzecia faza trądziku jest to postać przerostowa, w której dochodzi do pogrubienia skóry, nierównej grudkowej powierzchni oraz tzw. rhinophyma (przerost nosa). Zmiany przerostowe dotyczą w większości mężczyzn i polegają na przeroście tkanki łącznej miękkiej części twarzy, skóra staje się sinoczerwona, pokryta miękkimi guzami. Widoczne są teleangiektazje i ujścia gruczołów łojowych. Przerost rozwija się powoli przez wiele lat, takie stadium choroby jest najczęściej wynikiem zaniedbania.
Pierwszym krokiem jest unikanie wszelkich czynników, które mogą wywołać lub nasilać objawy trądziku różowatego. Czynnikami zaostrzającymi powstawanie trądziku jest promieniowanie UV, warunki klimatyczne (wahania temperatur, wiatr, mróz, intensywne opalanie na słońcu i/lub na solarium), stres, silne emocje, złe nawyki żywieniowe, niektóre kosmetyki (zawierające alkohol, mentol, alkaliczne mydła) leki m.in.: kortykosteroidy, nasercowe, estrogeny, alkohol.
Leczenie trądziku różowatego w Gdańskiej Klinice Urody
Postępowanie terapeutyczne jest zróżnicowanie i uzależnione od fazy choroby oraz jej nasilenia. W Gdańskiej Klinice Urody indywidualnie podchodzimy do pacjenta i w przypadku zaawansowanych zmian stosujemy terapie łączone z zakresu kosmetologii profesjonalnej i dermatologii.
Adres
Gdańska Klinika Urody
ul. Stara Stocznia 2/2,
80-862 Gdańsk, Polska