ENDERMOLOGIA MEDYCZNA W GDAŃSKIEJ KLINICE URODY

Rehabilitacja po mastektomii, rehabilitacja pooparzeniowa, rehabilitacja powypadkowa, rehabilitacja narządu ruchu, leczenie schorzeń reumatoidalnych, leczenie bólu pooperacyjnego, zwiększenie sprawności osób starszych.

ENDERMOLOGIA  MEDYCZNA

 W  GDAŃSKIEJ  KLINICE  URODY

Endermologia LPG opatentowana w roku 1986 przez Luis Paula Guitay do leczenia blizn powypadkowych i obrzęków pooperacyjnych. Ta wyjątkowa technologia aktualnie jest wykorzystywana też do celów estetycznych, czyli modelowania sylwetki i walki z cellulitem, oraz jako sprzęt do rehabilitacji  i w tym kierunku nadal się rozwija.

Endermologia jest wykorzystywana w ortopedii, chirurgii plastycznej, rehabilitacji powypadkowej i pooperacyjnej, u pacjentów po operacjach onkologicznych, przy niedowładach, porażeniach mięśni i wielu innych schorzeniach wymagających mechanicznej stymulacji w rehabilitacji.

Główne działania Endermologii:

 • przy stanach zapalnych – łagodzenie stanów,
 • mechanizacja, czyli usprawnienie miejsc objętych stanem zapalnym,
 • przy obrzękach – zmniejszenie obrzęków limfatycznych poprzez drenaż,
 • przy bolesności mięśni – łagodzenie bólu,
 • przy zwłóknieniach – mechanizacja, usprawnienie obszaru objętego zwłóknieniem rozciągniecie i uelastycznienie zwłókniałej tkanki,
 • przy napięciach mięśniowych – zmniejszenie napięcia mięśni, rozluźnienie tkanki mięśniowej, zmniejszenie bólu i usprawnienie,
 • przy zakwasach – przyspieszenie gojenia mikro urazów mięśniowych, zmniejszenie bólu, rozluźnienie tkanki mięśniowej.

 

LPG  W  REHABILITACJI  OSÓB  POPARZONYCH

Firma LPG już od 1986 zajmuje się leczeniem osób, które uległy poparzeniom.

Tkanki po oparzeniu goją się nierównomiernie, ponieważ urazy powstają na różnych głębokościach. Powoduje to powstawanie zrostów i zwłóknień, które zmniejszają mobilność kończyn i ograniczają mimikę twarzy. Dodatkowo blizny pooparzeniowe wyglądają nieestetycznie powodując niską samoocenę pacjentów.

Zarówno Endermologia jak i Endermolift pozwalają skutecznie usuwać zrosty pooparzeniowe poprzez poprawę, a czasami nawet wznowienie  krążenia w tkankach.

Blizny pooparzeniowe stają się miękkie, dzięki czemu zwiększa się mobilność kończyn, uruchomiona zostaje mimika twarzy, blizny stają się bardziej jednolite pod względem faktury i koloru.

LPG W REHABILITACJI KOBIET PO MASTEKTOMII

Mastektomia jest zabiegiem chirurgicznym w chorobach onkologicznych. Dlatego w czasie rehabilitacji możemy wykorzystywać jedynie naturalne techniki usprawniające i poprawiające komfort pacjentek.

Po tego typu operacjach kobiety mają problem z przywróceniem pełnej sprawności kończyny górnej. Pojawia się tak zwane „ciągnięcie” i dyskomfort pod pachą. Wiele kobiet boryka się również ze zwłóknieniami po radioterapii.

Endermologia skutecznie leczy zwłóknienia, zapobiega tworzeniu się zrostów oraz twardych blizn. Bezpośrednio po zabiegu Endermologia przynosi ulgę w bólu, pomaga przywrócić czucie w obszarze pozabiegowym oraz przywraca pełen zakres ruchu kończyny górnej.

Endermologia ma swoje zastosowanie również po zabiegach rekonstrukcji piersi.  Dzięki niej rekonstruowana tkanka nie twardnieje, a blizny są znacznie mniejsze.

LPG W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ

Lekarze medycyny estetycznej chętnie łączą podawanie kwasu hialuronowego, koktajle oraz botoks z Endermoliftem, a lipolizę z Endermologią.

Endermologia i Endermolift  wykonywane przez dwa tygodnie przed zabiegami medycyny estetycznej zwiększają integralność tkanek i poprawiają elastyczność skóry. Powoduje to lepsze i głębsze przenikanie preparatów, a co za tym idzie bardziej spektakularne i długotrwałe efekty.

Wykonywanie zabiegów LPG po iniekcjach pomaga utrzymać na dłużej efekty zabiegów estetycznych.

LPG W CHIRURGII PLASTYCZNEJ

Technologia LPG jest zalecana jako przygotowanie tkanek do bardziej inwazyjnych zabiegów takich jak liposukcja czy lifting chirurgiczny twarzy.

Wykonywanie Endermologii przed liposukcją przez około dwa tygodnie praktycznie całkowicie eliminuje ryzyko pojawienia się siniaków i wylewów podskórnych, które przy tego typu zabiegach są bardzo często pojawiającym się problemem. To samo tyczy się problemu rozległych zasinień po liftingu.

Endermologia wykonywana po zabiegach chirurgicznych przyspiesza gojenie, niweluje możliwość pojawienia się obrzęków, przyspiesza odprowadzanie chłonki i zmniejsza stany zapalne.

LPG W ORTOPEDII

Technologia LPG daje możliwość dotarcia do mięśni, ścięgien a nawet powięzi

Dzięki temu możliwa jest poprawa mobilności tkanek po urazach oraz w przebiegu chorób reumatoidalnych

ENDERMOLOGIA

 • zmniejsza sztywność ścięgien
 • usuwa napięcia mięśniowe
 • usuwa obrzęki i wylewy podskórne
 • usuwa sztywność i bolesność stawów
 • zmniejsza częstotliwość skurczów mięśni

Endermologia jest polecana zarówno przed jak i po operacjach narządu ruchu.

Przy skręceniach i unieruchomieniu stawów możliwa jest rehabilitacja już w czasie gojenia dzięki stymulacji mięśni i ścięgien bez obciążania stawów i kości.

 

ENDERMOLOGIA W OKRESIE POPORODOWYM

Ciąża i karmienie piersią to szczególny okres w życiu kobiety. Niestety zbyt często zdarza się, ze radość z bycia młodą mamą zaburzona zostaje przez brak akceptacji zmian, jakie w tym okresie zachodzą w ciele kobiety. Technologia LPG pozwala skutecznie niwelować wiele z tych zmian i pomaga kobietom znów w pełni siebie akceptować.

 • Blizna po cesarskim cięciu

W dzisiejszych czasach coraz więcej kobiet rodzi dzieci przez cesarskie cięcie. Niestety na skutek różnych czynników blizna po tym zabiegu nie zawsze wygląda estetycznie. W niektórych przypadkach zwłóknienie i zrosty powodują ciągły dyskomfort i ból jeszcze długo po porodzie. Technologia LPG pozwala pracować na bliźnie po cesarskim cięciu, kiedy jest ona jeszcze w stanie zapalnym, a potem na bliźnie zagojonej. Stosowanie Endermologii przynosi doskonale efekty nawet na starych bliznach.

Dzięki zastosowaniu Endermoliftu możemy zwiększyć elastyczność blizny, zmniejszyć jej widoczność, zmniejszyć ryzyko powstania zwłóknień i zrostów.

 • Zwiotczała skóra brzucha

Każda kobieta jest inna, czasami zdarza się, że pomimo stosowania w ciąży preparatów ujędrniających, skora na brzuchu po porodzie pozostaje wiotka i rozciągnięta. Dzięki Endermologii jesteśmy w stanie bardzo poprawić kondycję skóry na brzuchu poprzez ujędrnienie, wygładzenie i pomoc w pozbyciu się tkanki tłuszczowej.

Dodatkowo poprzez zastosowanie lasera frakcyjnego możemy pozbyć się rozstępów i przywrócić skórze stan sprzed ciąży.

 • Wiotka skóra na piersiach i utrata jędrności biustu

W trakcie ciąży często cieszymy się obfitym biustem, natomiast te panie, które decydują się na karmienie piersią przez kolejne kilka miesięcy a nawet lat mają większe niż zwykle piersi. Niestety w momencie, w którym przestajemy karmić nasze piersi wracają do naturalnego rozmiaru, pozostawiając skórę na biuście nadmiernie rozciągniętą.

Dzięki serii zabiegów Endermolift jesteśmy w stanie szybko i skutecznie przywrócić piersiom jędrny wygląd. Zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny zagęszcza skórę,  przez co biust znów staje się jędrny, Badania kliniczne wykazały, że seria zabiegów z wykorzystaniem głowicy Endermolift pozwala na uniesienie brodawek nawet o 1,5 cm.

Gdańska Klinika Urody pomaga rozwiązać wiele dokuczliwych problemóe estetycznych i zdrowotnych. Zapraszamy na bezpłatne konsultacje.

Dla Gdańskiej Kliniki Urody

Opracowała:

Mgr Kamila Radimersky