Cudowne działanie Endermologii

urządzenie do endermologii

CUDOWNE DZIAŁANIE ENDERMOLOGII LECZNICZE DZIAŁANIE ENDERMOLOGII

Co możemy uzyskać dzięki endermologii?

Endermologia to masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na tkankę łączną skóry. Dzięki temu zabiegowi możemy się odchudzić, pozbyć cellulitu, wymodelować sylwetkę, a nawet poprawić kontury twarzy.

Masaż połączony z podciśnieniem uaktywnia metabolizm tkanki tłuszczowej opornej na dietę i ćwiczenia oraz stymuluje do produkcji włókien kolagenowych. Intensywny masaż stymuluje unaczynienie i poprawia krążenie krwi i limfy, przez co drenuje nadmiar płynów, wzmaga wymianę międzykomórkową i usuwa toksyny z organizmu.

Czy endermologia likwiduje cellulit?

Najbardziej spektakularne efekty osiągną osoby, które zdecydują się na endermologię w celu likwidacji cellulitu, wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki.

Pacjentka ubiera się w kombinezon, który przylega do ciała, dzięki czemu maszyna nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Masaż jest wykonywany za pomocą sterowanej komputerowo głowicy, która składa się z dwóch ruchomych, niezależnie pracujących rolek oraz komory ssącej. Podczas zabiegu, pod wpływem ciśnienia, między rolki zostaje wciągnięty fałd skórny, która przybiera kształt fali. Wtedy skóra jest rolowana od wewnątrz i na zewnątrz – w ten sposób zabieg oddziałuje na głębokie warstwy skóry, a tkanka jest pobudzana do regeneracji.

Czy endermologia odmładza?

Skóra jest „rozciągana” między rolkami, co stymuluje fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych i skutkuje odmłodzeniem skóry. Z tego powodu endermologię wykorzystuje się do masażu twarzy, szyi i dekoltu. W ten sposób uzyskuje się:

 • ujędrnienie i poprawę elastyczności skóry,
 • wygładzenie drobnych zmarszczek,
 • łagodniejsze kontury twarzy, oczu i ust.

Endermologia – odchudzanie i redukcja cellulitu

Podczas zabiegu skóra jest mocno ugniatana, co pobudza metabolizm. W związku z tym następuje przyśpieszenie spalania tkanki tłuszczowej, czego skutkiem jest:

 • redukcja cellulitu tłuszczowego,
 • wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki,
 • poprawa elastyczności skóry,
 • redukcja obrzęków i likwidacja cellulitu wodnego,

Endermologia jest także polecana w celu poprawienia krążenia i zregenerowania ciała po liposukcji.

Medyczne działanie endermologii

Endermologia – działanie terapeutyczne

W trakcie endermologii w naszym organizmie wyzwalają się endorfiny, tzw. hormony szczęścia, które koją ból i powodują uczucie odprężenia i zadowolenia. W związku z tym zabieg wykonuje się także w celu:

 • leczenia uszkodzeń więzadeł i ścięgien,
 • usuwania bólów mięśni,
 • likwidowania bólu szyjnego, pleców, stawu łokciowego, bóle kolan, stóp, dłoni,
 • likwidowania obrzęków.

Endermologia jako rehabilitacja powypadkowa

Endermologia ma również zastosowanie w celach medycznych jako sprzęt do rehabilitacji powypadkowej i pooperacyjnej, ortopedii, chirurgii plastycznej , po operacjach onkologicznych, porażeniach mięśni, w okresie poporodowym  i wielu innych.

Jej główne działanie to łagodzenie stanów zapalnych, zmniejszenie obrzęków limfatycznych, łagodzenie bólu, usprawnienie obszaru objętego zwłóknieniem-rozciągnięcie i uelastycznienie zwłókniałej tkanki, zmniejszenie napięcia mięśni i rozluźnienie tkanki mięśniowej.

Zarówno Endermologia jak i Endermolift pozwalają skutecznie usuwać zrosty pooparzeniowe poprzez poprawę, a czasami nawet wznowienie krążenia w tkankach.

Endermologia przynosi ulgę w bólu, pomaga przywrócić czucie w obszarze pozabiegowym oraz przywraca pełen zakres ruchów w kończynach.

Wykonywanie zabiegów LPG po iniekcjach z zakresu medycyny estetycznej (kwas hialuronowy, koktajle oraz botoks) pomaga utrzymać na dłużej efekty zabiegów, ponieważ zwiększają integralność tkanek i poprawiają elastyczność skóry co powoduje lepsze i głębsze przenikanie preparatów.

Endermologia wykonywana po zabiegach chirurgicznych przyśpiesza gojenie, niweluje możliwość pojawienia się obrzęków,  przyśpiesza odprowadzanie chłonki i zmniejsza stany zapalne.

Masektomia piersi

Ma swoje zastosowanie również po zabiegach rekonstrukcji piersi. Dzięki niej rekonstruowana tkanka nie twardnieje, a blizny są znacznie mniejsze.

Endermologia po porodzie

Zabiegi te również doskonale sprawdzą się w okresie poporodowym, technologia LPG pozwala pracować na bliźnie po cesarskim cięciu, kiedy jest ona jeszcze w stanie zapalnym, a potem na bliźnie zagojonej, dzięki czemu możemy zwiększyć elastyczność blizny oraz zmniejszyć jej widoczność.

Skóra na brzuchu po porodzie pozostaje wiotka i rozciągnięta, Endermologia jest w stanie bardzo poprawić kondycję skóry poprzez ujędrnienie, wygładzenie i pomóc w pozbyciu się tkanki tłuszczowej. A dzięki serii zabiegów Endermolift które zwiększają produkcję kolagenu i elastyny co znacznie zagęszcza skórę,  jest w stanie szybko i skutecznie przywrócić piersiom jędrny wygląd.

O wyjątkowym działaniu endermologii można się przekonać w Gdańskiej Klinice Urody. Oferujemy szeroki wachlarz zabiegów zarówno na twarz jak i ciało.

www.gdanskaklinikaurody.pl ,

recepcja@gdanskaklinikaurody.pl

tel. 519 779 858

Opracowała:

Małgorzata Pruszkowska