Pokaz mody marki Marantha – Iconifera

W zeszły weekend w sopockim Sofitel Grand Sopot odbył się pokaz najnowszej kolekcji #Iconifera wiosna/lato 2017 r. marki Marantha, której właścicielką jest Marta Nanowska, znana skrzypaczka i projektantka mody.

Inspiracją do powstania kolekcji Iconifera była kolorystyka obrazów Paula Gauguina i jego twórczość związana z malarską eksploracją Polinezji Francuskiej, którą rozpoczął od karaibskiej wyspy Martynika.

W kolekcji odnaleźć można zestawienia postimpresjonistycznej żółci, oranży, cynoberu, a także zimnych oceanicznych błękitów razem z etnicznym piaskowcem i ożywczą zielenią. Głównymi materiałami wykorzystanymi do stworzenia kolekcji są sprężyste żorżety, przeciwstawnej zwiewności nadają zaś tiule i jedwabie. W kolekcji przeważają propozycje casualowe – pojawiają się sukienki koktajlowe, żakiety i kamizelki oraz szerokie spodnie w połączeniu z wiązanymi topami.

Podczas wieczoru zobaczyliśmy propozycje plażowe, zapowiadające podkolekcję ekskluzywnych kostiumów i pareo linii Marantha La Mare. Odniesienie do natury ściśle związane z filozofią marki Marantha, zostało zawarte nie tylko w nazwie kolekcji ale i w sposobie łączenia wzorów i tkanin, tworząc harmonijną spójną całość.

O wizerunek modelek zadbały Katarzyna Mątewska Kowalewska oraz Natalia Wszelaki z Pomorskie Studium Sztuk Wizualnych, natomiast o stylizację fryzur- Studio F.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa i projekcja aberracyjnych zdjęć i grafik, prezentująca stroje z kolekcji Marantha w obiektywie Zbigniewa Skupińskiego. Wystawę prac, można oglądać jeszcze przez najbliższy miesiąc w przestrzeniach hotelu.

Gdańska Klinika Urody – była głównym sponsorem tego wydarzenia.