Zmiany skórne

W trakcie życia na skórze większości ludzi pojawiają się mniej lub bardziej liczne twory w postaci brodawek, guzków, włókniaków, znamion rubinowych. Ich liczba zwiększa się z wiekiem.

Zmiany te zazwyczaj mają charakter łagodny. Usuwa się je głównie ze wskazań estetycznych zwłaszcza, jeśli znajdują się w miejscach widocznych lub ze względu na ich urażanie i drażnienie.

W Gdańskiej klinice urody likwidujemy tego rodzaju zmiany za pomocą optymalnej w danym przypadku metody. Może to być:

  • odparowanie laserem,
  • elektrokoagulacja,
  • laserem naczyniowym.

Usuwanie brodawek

Brodawki, czyli zmiany skórne spowodowane wirusem brodawczaka, to problem estetyczny wielu osób. Nie są groźne dla zdrowia, ale przez to, że mogą rozprzestrzeniać się na skórze, swoim wyglądem szpecą. Występują m.in. na dłoniach, w okolicach intymnych, na powiekach, na skórze twarzy. Usuwanie brodawek jest szybkie i bezbolesne. W naszej klinice działającej na terenie Gdańska, możemy zaproponować ich likwidację z każdej partii ciała za pomocą takiej metody jak odparowywanie nowoczesnym laserem chirurgicznym (wykorzystanie fali elektromagnetycznej). Dzięki dużej precyzyjności tego urządzenia zabieg obejmuje tylko tę część ciała, na której znajduje się brodawka. Usuwanie brodawek laserem jest przy tym bezkrwawe, a ryzyko, że pojawią się blizny – bardzo małe.

Usuwanie włókniaków

Włókniaki to łagodne guzki, które powstają z tkanki mięśniowej i łącznej. Mają barwę zbliżoną do koloru skóry i pojawiają się najczęściej na szyi, karku albo w okolicy pachwin czy na skórze kończyn. Nie stanowią one żadnego zagrożenia dla organizmu i najczęściej likwiduje się je ze względów estetycznych. Usuwanie włókniaków w Gdańsku to jedna z propozycji naszej kliniki. Zabiegi wykonujemy z użyciem lasera. Usuwanie włókniaków polega na tym, że wiązka laserowa kierowana jest na daną zmianę skórną. Następnie zostaje wchłonięta przez wodę zewnątrzkomórkową i wewnątrzkomórkową. To metoda bezkrwawa i bezpieczna dla pacjentów w każdym wieku, po której nie ma żadnych powikłań. Usuwanie włókniaków to zabiegi wykonywane przez wyspecjalizowanych lekarzy z naszej kliniki.

Rezerwacja zabiegów

Imię i nazwisko
E-mail
Nazwa zabiegu
Data

Godzina

Godzina
Nieczynne