Usuwanie zmarszczek – botoks, kwas hialuronowy, EMERGE | Gdańska Klinika Urody

Usuwanie zmarszczek - przywrócić twarzy naturalny wygląd

Zmarszczki to naturalna kolej rzeczy. Tworzą się m.in. dlatego, że nasza twarz jest niezwykle elastyczna. Kiedy marszczymy czoło, nos, czy śmiejemy się – w skórze powstają wgłębienia. Są to tzw. zmarszczki mimiczne. Nie da się ich uniknąć, ale można je za to w bezpieczny sposób usuwać, kiedy się pojawiają. Dzisiejsza medycyna estetyczna daje duże możliwości nieinwazyjnego poprawiania wyglądu, zwłaszcza twarzy, która przez wielu z nas traktowana jest jako wizytówka. W naszej klinice urody, która prowadzimy w Gdańsku, zaproponować możemy usuwanie zmarszczek różnymi, bezpiecznymi, nowoczesnymi i profesjonalnymi sposobami.

Botoks

Na usuwanie zmarszczek pomiędzy brwiami (tzw. „lwie zmarszczki”), poprzeczne, które powstają na czole oraz te, które tworzą się wokół oczu (tzw. „kurze łapki”), proponujemy m.in. botoks. Dzięki tej metodzie można w ciągu kilkunastu minut wykonać korektę zmarszczek, które powstały w wyniku kurczenia się mięśni. Botoks rozluźnia tylko te, które są za to odpowiedzialne – pozostałe natomiast funkcjonują bez zmian. Botulinę można też stosować profilaktycznie, aby uniknąć w przyszłości problemu coraz bardziej widocznych zmarszczek. W wyniku działania botoksu twarz nie ma „zamrożonej” mimiki – za to w skutecznie wygładzają się zmarszczki.

Kwas hialuronowy

Usuwanie zmarszczek możliwe jest również poprzez wypełnianie ich kwasem hialuronowym. W tym przypadku nie blokuje się mięśni. Kwas hialuronowy nawilża skórę, przywraca objętość tkankom i zapobiega starzeniu się skóry. Jednocześnie pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu. Wstrzykuje się go w głąb skóry, a efekty widać już bardzo szybko.

Resurfacing

Alternatywą dla obu preparatów jest laserowy resurfacing twarzy. To kolejny sposób na odmłodzenie naszej skóry poprzez wykorzystanie wiązki światła lasera frakcyjnego EMERGE. Niewidoczne uszkodzenia, które powstają na skórze, aktywizują organizm do wytwarzania nowej tkanki kolagenu i elastyny. Usuwanie zmarszczek tą metodą dodatkowo jeszcze powoduje ujędrnienie i uelastycznienie skóry. Nie ma co się obawiać o efekt – resurfacing nie zmienia rysów i nie ogranicza mimiki.

Usuwanie zmarszczek wykonujemy zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Istnieje też możliwość łączenia niektórych technik. Okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, a wszelkie opuchlizny czy inne efekty bardzo szybko znikają. Zapraszamy na konsultacje i zabiegi do naszej kliniki medycyny estetycznej w Gdańsku!
Rezerwacja zabiegów

Imię i nazwisko
E-mail
Nazwa zabiegu
Data

Godzina

Godzina
Nieczynne