Kwas hialuronowy – korzystne zabiegi dla skóry

Kwas hialuronowy to związek, który wiąże wodę w skórze właściwej. Może on być bezpiecznie stosowany bez konieczności wykonywania testów skóry. W skórze ludzkiej kwas ten jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej.

W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek. Z wiekiem ilość kwasu maleje. Na jego utratę najbardziej narażone są kobiety w wieku około 25 lat. Z podobnym problemem zmagać się będą panie, które poddają się intensywnym kuracjom odchudzającym. W późniejszym czasie skóra człowieka się starzeje, traci zdolność wiązania wody i powstają zmarszczki. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Preparaty na bazie kwasu hialuronowego są stosowane do wypełnień ubytków w tkankach oraz służą do wypełnienia zmarszczek, nawilżania, rewitalizacji i ujędrniania skóry, pobudzania procesów regeneracyjnych czy poprawienia konturu twarzy. Procedury z użyciem kwasu hialuronowego stanowią wysoki odsetek wszystkich procedur znajdujących zastosowanie w medycynie estetycznej.

Mezoterapia – sposób na wprowadzanie kwasu hialuronowego do skóry

Do najbardziej popularnych z nich należy wprowadzanie techniką mezoterapii kwasu hialuronowego do skóry w formie krystalicznego, przejrzystego i plastycznego żelu. Podaje się go w miejscu powstawania zmian starczych przy pomocy cienkiej igły. Zabieg jest prawie bezbolesny, dlatego przeprowadza się go bez znieczulenia lub przy użyciu żelu znieczulającego. Trwa on 30-40 minut. Jego zadaniem jest związanie wody, a w efekcie wywołanie spęcznienia tkanki oraz jej napięcie. Przekłada się to na wygładzenie zmarszczek i poprawienie konturu twarzy. Ze względu na to, że kwas hialuronowy stopniowo wchłania się powoduje to, że zabiegi z ich użyciem trzeba powtarzać dwa do trzech razy w roku. Kwas hialuronowy stosuje się także podczas zabiegu powiększania ust, piersi i korekty nosa oraz do mezoterapii.

Dla komfortu pacjenta znieczulamy obszar poddawany zabiegowi kremem znieczulającym.

Jak często wykonujemy zabieg?

Kwas hialuronowy jest substancją, która dość szybko ulega rozpadowi. Dlatego też, jeśli chce się utrzymać efekty, kwas hialuronowy powinien być ponownie aplikowany. Trwałość efektów jest uzależniona od indywidualnych cech pacjentów oraz szeregu czynników, jak wiek, kondycja skóry, stan zdrowia i miejsce, w które preparat został wstrzyknięty. Duży wpływ na utrzymanie rezultatów ma styl życia. Czynniki takie, jak częste opalanie się, niezdrowa dieta, nałóg nikotynowy, wpływają na skrócenie czasu obecności w skórze kwasu hialuronowego.

Ilość i gęstość kwasu hialuronowego zależy od tego, czy wypełniać się nim będzie usta, zmarszczki czy też wykorzystywany będzie do zabiegu mezoterapii.

Gdańsk to miasto, w którym możesz poddać się bezpiecznym zabiegom z użyciem kwasu hialuronowego w naszej klinice urody.

Cennik zabiegów z kwasem hialuronowym

  • Powiększanie ust za pomocą kwasu hialuronowego - 600 zł - 900 zł
  • Powiększanie policzków - 1 200 zł - 1 600 zł
  • Prostowanie nosa z użyciem kwasu hialuronowego - 800 zł
  • Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych - 600 zł - 900 zł
  • Wypełnianie doliny łez - 600 zł - 900 zł
Rezerwacja zabiegów

Imię i nazwisko
E-mail
Nazwa zabiegu
Data

Godzina

Godzina
Nieczynne