LASEROTERAPIA

20620867_1039008286201675_238045425094201465_n

Laseroterapia to jedna z najlepszych metod odmładzających skórę. Najskuteczniejszymi i najpopularniejszymi są lasery frakcyjne ablacyjne i nieablacyjne. Ich działanie polega na kontrolowanym uszkadzaniu komórek i podgrzaniu skóry, w celu wymuszenia procesu odnowy. Światło lasera frakcyjnego CO2 ablacyjnego wnika w skórę i jest pochłaniane przez zawartą w komórkach wodę. W wyniku reakcji dochodzi do odparowania tkanki, co uruchamia procesy naprawcze, m.in. tworzenie się nowego kolagenu. Istota zabiegu sprowadza się do stymulacji naprawy skóry bowiem kolagen jest głównym czynnikiem odpowiedzialnym za jej napięcie. Z wiekiem postępują jego zaniki i procesy degeneracji, a produkcja jego jest spowolniona (rocznie tracimy około 1% kolagenu). Więcej kolagenu to jędrniejsza, napięta, bardziej elastyczna i bardzo mocno odświeżona skóra.
Laser frakcyjny ablacyjny powoduje kontrolowane poparzenie skóry i stanowi najsilniejszy stymulator odnowy. Dodatkowym efektem jest złuszczanie skóry, czyli ablacja. Jest to zabieg inwazyjny, bardziej skuteczny od lasera nieablacyjnego, jednakże wymaga pozostania w domu co najmniej przez 6 dni. Skóra jest silnie zaczerwieniona i wymaga czasu by się zagoić. Po laserze ablacyjnym mogą też wystąpić powikłania takie jak: przebarwienia pozapalne, rumień, opryszczka, nadważenia bakteryjne, czy blizny przerostowe.
Laser nieablacyjny jest nieinwazyjny i co najważniejsze nie wymaga wyłączenia z życia zawodowego. Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona. Zaczerwienienie utrzymuje się do wieczora. Zabieg nie jest bolesny. Jednakże aby uzyskać efekt podobny do lasera ablacyjnego należy wykonać więcej zabiegów. Zabiegi takie można już wykonywać po 25 roku życia dla profilaktyki przeciwstarzeniowej oraz odświeżenia skóry. Po 35 roku życia zalecane są 2-3 zabiegi, a po 45 roku życia 4-6 zabiegów. Każda skóra jest inna i wymaga specjalistycznej konsultacji medycznej, właściwej kwalifikacji oraz zaplanowania odpowiedniego programu pielęgnacyjnego i medycznego.
Z uwagi na naturalność i bezpieczeństwo Gdańska Klinika Urody preferuje zabiegi nieinwazyjne laserem nieablacyjnym EMERGE. Laser nieablacyjny nie uszkadza naskórka tak jak laser ablacyjny lecz w kontrolowany sposób uszkadza wybrane obszary skóry właściwej i w naturalny sposób prowokuje proces, w którym uszkodzone komórki zastępowane są przez nową, zdrową tkankę. Efektem tego jest zdrowsza i młodsza skóra.
„Emerge™ posiada certyfikat FDA potwierdzający redukcję zmarszczek wokół oczu, tzw. kurzych łapek. Laser ten usuwa drobne zmarszczki oraz wszelkie widoczne zmiany skórne spowodowane starzeniem, usuwa zmiany pigmentowe, blizny potrądzikowe, poprawia jędrność skóry, redukuje blizny oraz rozstępy, wyrównuje teksturę skóry.
Gdańska Klinika Urody proponuje program zabiegowy, polegający na połączeniu zabiegów laserem nieablacyjnym z peelingami medycznymi, które to w konsekwencji dają lepszy efekt od zabiegów laserem ablacyjnym. Zapewniamy tym samym bezpieczeństwo i brak powikłań

Dodaj komentarz

Rezerwacja zabiegów

Imię i nazwisko
E-mail
Nazwa zabiegu
Data

Godzina

Godzina
Nieczynne